×
Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Podstępna choroba zniszczyła nerki 24-latka z Gniewu. „Będę wdzięczna za każdą kroplę krwi”

  • 11.07.2018, 09:32 (aktualizacja 11.07.2018 09:41)
  • (MW)
Podstępna choroba zniszczyła nerki 24-latka z Gniewu. „Będę wdzięczna za każdą kroplę krwi”
Podziel się:
Oceń:
– Mamo, bolą mnie mięśnie, idę do lekarza. Poszedł. Myślał, że przepisane leki przeciwbólowe pomogą wyzdrowieć. Dwa dni później leżał już w szpitalu z ciężkim zatruciem organizmu. Chłopak walczy o zdrowie oraz krew, która pozwoli myśleć o normalnej przyszłości.

Jeszcze dwa lata temu Jakub Thiel z Gniewu był zdrowym 22-latkiem. Choroba pojawiła się nagle i na zawsze zmieniła życie Kuby oraz jego bliskich.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Zaczęło się od bólu mięśni

- Sytuacja była dość dziwna – opowiada Danuta Thiel, mama Kuby. - Syn poszedł do lekarza, bo bolały go mięśnie. Ten wypisał mu receptę na leki przeciwbólowe myśląc, że to pewnie od jazdy na rowerze, o której syn wspominał. Dwa dni później Kuba trafił do szpitala, w którym po serii badań stwierdzono zatrucie organizmu, za co odpowiedzialne były niewydolne nerki. Potem były już kolejne badania oraz dializy. Lekarz prowadzący długo szukał przyczyny niewydolności narządów. Okazało się, że powodem była nadczynność przytarczyc. To ona uszkodziła narząd, który zatruł organizm. Danuta Thiel wspomina, jak ciężko było funkcjonować aktywnemu do tej pory chłopakowi.

- Co drugi dzień był dializowany. Jechał o godz. 6 rano, a kończył ok. 13. Przez cały ten czas nerka była coraz bardziej zniszczona. Rok temu zaproponowano przeszczep. Pół roku trwały badania, kolejne pół roku oczekiwaliśmy na dawcę. Na szczęście dawca się znalazł, choć nie chciałam, aby w ten sposób to wyglądało. Na OIOM-ie leżał 28-latek, który uległ wypadkowi. Niestety chłopak zmarł. Jednak dzięki zgodzie na pobranie narządów, nerkę otrzymał mój syn. Drugą przeszczepiono Tomkowi, chłopakowi z sali obok. Nie wiem jak miałabym mu podziękować... Dzięki niemu mój Kuba żyje i być może nie będzie już musiał być dializowany. (...)


Oddaj krew, podziel się życiem

Dzięki determinacji oraz woli życia Jakub Thiel powoli wychodzi na prostą. Rodzina czuwa przy nim i prosi o bezcenny lek, który pomoże chłopakowi.

Kuba leży na Oddziale Nefrologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Krew można oddać w najbliższym punkcie krwiodawstwa. Przy pobieraniu należy podać dane: Jakub Thiel, Oddział Nefrologii UCK - Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, ul. Dębinki 7 w Gdańsku. 

Prosimy o wsparcie! 

(MW)

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
życzliwy
życzliwy 28.07.2018, 19:30
Kuba szybkiego powrotu do zdrowia i nie przejmuj się tymi komentarzami od specjalistów co w swój garnek nie zaglądają tylko do kogoś
życzliwy
życzliwy 28.07.2018, 19:55
Naprawcie krzywdy, a póżniej doradzajcie.
Ricardo
Ricardo 21.07.2018, 15:07
Jak, to czytam opadają Mi ręce jak można wypowiadać się na temat czyjejś rodziny albo kogoś nawet go nie znając. A to co napisał ROBAK świadczy o jego inteligencji a raczej jej braku. Powiedział to ktoś kto zazdrości życia jakie prowadzi Kuba i jego rodzina. Z mojej strony to mogę Tylko dodać. Kubaa, wracaj szybko do zdrowia i do nas!!! :D Bo Tych debili nie idzie czytać :)
FRANCA
FRANCA 21.07.2018, 11:11
Zbulwersowana i droga wy obydwoje nic nie wiecie nawet na temat Kuby,tylko z opowiesci innych ludzi.0% prawdy w tym co piszecie.Znam sam osobiscie Kube od bardzo dlugiego czasu ,jak i jego mame.Nie rzycz 2 osobie co tobie nie mile.
Badylove
Badylove 14.07.2018, 14:43
Alak nie odzywaj mordy jak nie wiesz ilu przez niego sie powiesilo..diler ma to co dal innym !!! Karma wrocila,niszczyl zdrowie i zycie innym ..zbiera co zasiewal
Wal.dek.
Wal.dek. 13.07.2018, 23:15
No właśnie kolegów ma na pęczki ale żaden się nie poświęci i nie odda tego leku. Miał ich chyba do picia ale jak ich teraz naprawdę potrzebuje to ich nie ma.
Alak
Alak 13.07.2018, 18:45
Fuj, jakie komentarze..gniew plotkarskie miasto z tego słynie że każdy wpier...dala się w zycie innych, spójrzcie na siebie madrale..wszyscy macie nie jedno za uszami.. .jedno jest ważne Kuba potrzebuje pomocy i tylko to się liczy.
Robak
Robak 16.07.2018, 16:50
Tyle co ty masz za uszami, to mało kto. Ty, twój GACH i udany na wskroś synuś jesteście siebie warci. Razem z dużą dozą prawdopodobieństwa działaliście. Pysk umalowany, opalenizna sztuczna, u boku ponad 10 lat młodszy i łeb zadarty. Dama Gniewskiego bruku. Ot cała inteligencja i ogłada. A "ma się", jakby była co najmniej ministrową. O innych to szybko, tylko nie o sobie. Przyłożył ci "Badylove" aż zamilkłaś. Skończona dyskusja.
Rozum
Rozum 13.07.2018, 20:20
Potrzebuje pomocy i to nie ulega wątpliwości. Jak on potrzebuje to dobrze, innym nie jest potrzebna. Można niszczyć cudze życie, byle nie moje. A tak na marginesie - kumpli miał na pęczki i nie powinno zabraknąć tego cennego leku, którym jest krew jako dar ratujący życie kolegi. Do działania, a nie plotkarskie miasto. To nie plotki, to fakty.
droga
droga 13.07.2018, 17:53
Skończcie tą jałową dyskusję. To, że zachorował i potrzebuje pomocy w postaci leku, którym jest krew - nie ulega wątpliwości. Jednak rodzina jest znana. Matka z konkubentem cały czas mieszka w domu "męża". Kuba ani się nie uczył, ani nigdy nie pracował.Jednak z czegoś się utrzymywał, stać go było na auto i paliwo. Ordził równo. Matki płakały i pewnie płaczą. Teraz płacze jego matka i ubliża piszącym "prawdę", bo Kuba potrzebuje pomocy. A wcześniej myśleli o innych ? Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Skorzystajcie z szansy, jaką dostaliście bo drugiej może nie być. Zamilknijcie. Przestańcie o tolerancji i inteligencji bo tej rodzinie daleko do jednego i drugiego. Tu widać, że zabrały głos osoby inteligentne i oględnie ujęły sprawę - m.in. zbulwersowana.
Maria Kuczynska
Maria Kuczynska 13.07.2018, 15:43
Halo wszyscy! Wiecej szacunku i tolerancji .Nawet jak cpal -czego nie wiem- to zasluzyl na druga szanse.Znam Jego ojca !pochodzi z porzadnej gniewskiej rodziny.Kuba! badz wytrwaly!walcz o zdrowie dla Ciebie !
Malutka09
Malutka09 13.07.2018, 15:26
Nie wtrącajcie w chorobe Kuby innego chłopaka. A Kuba potrzebuje teraz pomocy a wy potraficie tylko komentować.. To jest teraz mało istotne czy on ćpał, teraz potrzebuje naszej pomocy.. Życze Kuba powrotu do zdrowia!
;)
;) 13.07.2018, 10:40
Mało inteligentna jesteś ty pisząc takie rzeczy.Każdy może zachorować.Więc nie oceniajcie ludzi jak nic nie wiecie na ten temat.To chyba sprawa Kuby a nie wasza.Chłopak teraz niestety zachorował i trzeba mu pomóc.A co ma wspólnego śmierć śp Pawła z tym że Kuba zachorował?... Trzymamy kciuki za Ciebie Kuba.! Życzę powrotu do zdrowia!!
Zbulwersowana
Zbulwersowana 13.07.2018, 09:10
To, że ktoś stwierdził fakt, że chory brał wszystko co popadnie nie oznacza, że jest mało inteligentny. Ja wątpię, żeby ta "choroba" wzięła się u niego z powietrza. Zrozumiałabym. Jakiś okres dorastania...Ale chłopak od lat porządnie daje to się doigrał. To było do przewidzenia tak samo jak niedawna śmierć innego matoła z tej samej paczki. Nie mówię żeby nie pomagać, ale to jak oddawanie kanapki komuś, kto swoją wyrzucił i podeptał dla zabawy, a teraz się ocknął że jest głodny. Niby słabe porównanie bo to mocna lekcja od życia. Mam nawet nadzieje że wyzdrowieje i się czegoś nauczy. Ale wątpię w te naukę...
Opalenie
Opalenie 12.07.2018, 22:34
Kuba trzymamy za cb kciuki
Aneta Borkowska
Aneta Borkowska 12.07.2018, 20:26
Dlaczego wszyscy komentujacu sa anonimowi ???? Pokazcie sie z imienia i nazwiska. Kuba jak kazdy potrzebuje pomocy i tylko krwi. A kazdy z nas ma za uszami wiec zacznijcie od siebie . Wspolczuje rodzinie trzymam kciuki i udostepniam.
Pamela22
Pamela22 12.07.2018, 15:23
Jesteście siebie warci.. Czy ćpał czy nie ćpał to już was nie powinno interesować. Chłopak potrzebuje pomocy a wy potraficie tylko oczerniać. Przez ćpanie nie zachorował każdego może spotkać taka choroba... Dlatego zamiast komentować to lepiej mu pomóżcie bo kiedyś wy będziecie potrzebować tej pomocy!!!!
XXX
XXX 12.07.2018, 12:44
DO ADRESATÓW NEGATYWNYCH KOMENTARZY:
Wasza mentalność jest na poziomie zerowym albo nawet niższym. Kuba walczy z ciężką chorobą, pomimo tego, iż lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Dzięki determinacji wygrał, żyje i walczy dalej. Jak czytam niektóre komentarze pod artykułem to aż niedobrze się robi. Jak Wam nie wstyd? Wyzywać go od "ćpunów"? W ogóle znacie definicję słowa "ćpun"? Kim Wy jesteście? Siebie nazywacie ludźmi? Sami macie brudy za uszami, a oczerniacie innych. Brak słów. Gdyby "ćpał" - nie zostałby zakwalifikowany do serii badań i przeszczepu nerki. Zresztą, skąd Wy możecie o tym wiedzieć, skoro jesteście tak zacofani!!! Obyście nie musieli przechodzić przez to, co rodzina.
mmm
mmm 12.07.2018, 17:58
A inne rodziny!
Luna
Luna 12.07.2018, 06:48
Życzę chłopakowi zdrowia . Pochodzę z Gniewa i nie jeden raz widział go i jego kolegów w rozyn stanie. Niech jego przypadek pokaże ze trzeba dbać o siebie i zastanowić się nad przyszłością a nie żyć chwila .Powinien Bogu dziękować ze skończyło się tak jak się skończyło bo inni czekają długo na swoją szanse .
K
K 11.07.2018, 23:37
Piszecie, że potrzebna krew to napiszcie jaka. Czemu/ komu ma służyć ten artykuł?
Po przeszczepie
Po przeszczepie 11.07.2018, 23:03
Ludzie co wy piszecie gdyby ćpał nie był by zakwalifikowany do przeszczepu nerki
Hmm
Hmm 11.07.2018, 20:42
Trzeba pomuc bo to fajny kolega jest ,,, jaka grupa krwi potrzebna ???
ZHDK
ZHDK 11.07.2018, 15:04
Jestem z szokowany tym, że na forum pisze się tak ohydne komentarze.Pracowałem przez wiele lat w Gniewie ponad 30 lat oddawałem krew teraz ze względu na stan zdrowia musiałem zrezygnować z oddawania tego cennego leku.Mieliśmy klub HDK w pracy i jak była pilnie potrzebna krew to był szybko zorganizowany wyjazd do Tczew lub Gdańska i nikt nie pytał czy osoba która potrzebuje krew ma jakieś problemy w życiu.Jechaliśmy po to żeby ratować życie ludzkie.Pamiętajcie, że wy też może kiedyś będziecie potrzebowali krwi .A tak na marginesie czy wy jesteście idealni pseudo komentatorzy?

Pozostałe