Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci 69-latka nad wodą. Niewykluczone nagłe pogorszenie stanu zdrowia

  • 11.07.2018, 09:17
  • Karol Uliczny
Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci 69-latka nad wodą. Niewykluczone nagłe pogorszenie stanu zdrowia
Rodzinny dramat nad jeziorem w Tymawie. Wyjazd na niestrzeżone kąpielisko zakończył się tragicznie dla 69-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Mężczyzna oddalił się od brzegu, po czym, z niewyjaśnionych przyczyn, zniknął pod taflą wody. Ciało wyłowiono dopiero po przyjeździe nurków.

- Natychmiast, przy pomocy łodzi ratunkowej, przystąpiono do poszukiwań. Do akcji zadysponowano specjalistyczną grupę nurków z Gdańska - mówi st. kpt. Mariusz Stawicki, rzecznik prasowy KP PSP w Tczewie. - W akcji brały udział dwa zastępy z OSP Gniew i dwa z jednostki ratowniczo - gaśniczej w Tczewie. Po godzinnych poszukiwaniach odnaleziono mężczyznę, którego nie udało się uratować.

Na miejsce, oprócz policji oraz zespołu ratownictwa medycznego, przyjechał prokurator. Śledczy nie wykluczają, że utonięcie może mieć związek z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia mężczyzny.

- Z naszych ustaleń wynika, że nad jeziorem znajdowała się cała rodzina – mówi Ewa Ziębka, szefowa tczewskiej Prokuratury Rejonowej. - W trakcie pływania pan zniknął z oczu najbliższych. Podjęto próbę wyciągnięcia, prawdopodobnie na pomoc ruszył wnuk. Następnie, kolejne osoby przyłączały się do akcji ratunkowej. Niestety po wyciągnięciu z wody okazało się, że pan nie żyje. Została zlecona sekcja zwłok. Ustalamy czy śmierć nastąpiła w wyniku utonięcia czy też związana była z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe