Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Uwaga kierowcy, duże zmiany przy dworcu - 11 lipca nowa organizacja ruchu!

  • 9.07.2018, 16:41 (aktualizacja 09.07.2018 16:45)
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Uwaga kierowcy, duże zmiany przy dworcu - 11 lipca nowa organizacja ruchu! fotomontaż MZD w Tczewie
11 lipca o godz. 9 generalny wykonawca przebudowy ul. Gdańskiej wprowadzi kolejny podetap tymczasowej organizacji ruchu drogowego jakim jest zamknięcie całego wlotu skrzyżowania od strony Alei Zwycięstwa.

Ruch w kierunku galerii handlowej oraz węzła transportowego będzie odbywał się jak do tej pory dwukierunkowo.

Na remontowanym obecnie odcinku ul. Gdańskiej (140 metrów od budynku Gdańska 9 do wjazdu do galerii handlowej) wykonano wzmocnienie podłoża spoiwem hydraulicznym. Trwa układanie warstwy podbudowy pomocniczej z kruszywa naturalnego związanego cementem oraz wstępne rozkładanie warstwy podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego. W 95 proc. wykonano przebudowę instalacji podziemnych. W drugiej połowie lipca planowane jest układanie dwóch pierwszych warstw bitumicznych nawierzchni jezdni. W ciągu 2 tygodni ten odcinek ma być przejezdny (ale nie zakończony) – wjazd do galerii i ul. Chłodnej.

Za ok. 2-3 tygodnie planowane jest zamknięcie całego skrzyżowania (wyznaczone zostaną objazdy ul. Mostową do dworca, a z drugiej strony – ul. Sobieskiego, Niepodległości, Saperską, J. Narodu).

W tym roku realizowany jest III etap przebudowy ul. Gdańskiej - ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Chłodną do skrzyżowania z al. Zwycięstwa i ul. Pomorską (łącznie ze skrzyżowaniem). Koszt inwestycji  to 7,5 mln zł , zakończenie planowane jest na początek października. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe