×
Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Uwaga kierowcy, duże zmiany przy dworcu - 11 lipca nowa organizacja ruchu!

  • 9.07.2018, 16:41 (aktualizacja 09.07.2018 16:45)
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Uwaga kierowcy, duże zmiany przy dworcu - 11 lipca nowa organizacja ruchu! fotomontaż MZD w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
11 lipca o godz. 9 generalny wykonawca przebudowy ul. Gdańskiej wprowadzi kolejny podetap tymczasowej organizacji ruchu drogowego jakim jest zamknięcie całego wlotu skrzyżowania od strony Alei Zwycięstwa.

Ruch w kierunku galerii handlowej oraz węzła transportowego będzie odbywał się jak do tej pory dwukierunkowo.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Na remontowanym obecnie odcinku ul. Gdańskiej (140 metrów od budynku Gdańska 9 do wjazdu do galerii handlowej) wykonano wzmocnienie podłoża spoiwem hydraulicznym. Trwa układanie warstwy podbudowy pomocniczej z kruszywa naturalnego związanego cementem oraz wstępne rozkładanie warstwy podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego. W 95 proc. wykonano przebudowę instalacji podziemnych. W drugiej połowie lipca planowane jest układanie dwóch pierwszych warstw bitumicznych nawierzchni jezdni. W ciągu 2 tygodni ten odcinek ma być przejezdny (ale nie zakończony) – wjazd do galerii i ul. Chłodnej.

Za ok. 2-3 tygodnie planowane jest zamknięcie całego skrzyżowania (wyznaczone zostaną objazdy ul. Mostową do dworca, a z drugiej strony – ul. Sobieskiego, Niepodległości, Saperską, J. Narodu).

W tym roku realizowany jest III etap przebudowy ul. Gdańskiej - ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Chłodną do skrzyżowania z al. Zwycięstwa i ul. Pomorską (łącznie ze skrzyżowaniem). Koszt inwestycji  to 7,5 mln zł , zakończenie planowane jest na początek października. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe