×
Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

(ZDJĘCIA) Ubiegłoroczny rekord pobity. Zebrali na festynie ponad 28 tys. zł!

  • 14.06.2018, 13:41 (aktualizacja 14.06.2018 13:51)
  • (MW)
(ZDJĘCIA) Ubiegłoroczny rekord pobity. Zebrali na festynie ponad 28 tys. zł! (MW, TT)
Podziel się:
Oceń:
Corocznie w tczewskim hospicjum odbywa się festyn „Ogrody nadziei”, którego symbolem jest żółty kwiat żonkilu. Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na zakup sprzętu dla ośrodka dla nieuleczalnie chorych w Tczewie. 10 czerwca br. w ogrodzie tczewskiego hospicjum nie brakowało chętnych do pomocy oraz wrzucenia symbolicznej złotówki.

Z tegorocznych pieniędzy zostaną zakupione m.in. fotele geriatryczne z podparciem głowy i podnóżkiem (lotnicze), sprzęt medyczny (ssaki, koncentratory, sprzęt zapobiegający powstawaniu powikłań, wózek medyczny opatrunkowy). Dodatkowo akcja propaguje wśród społeczeństwa postawy altruistyczne, otwarcie na drugiego człowieka, cierpiącego, dobijającego do brzegu życia. W ubiegłym roku zebrano 24 596,93 zł. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 150 wolontariuszy, głównie z tczewskich szkół, którzy chętnie rozdawali zielone serduszka. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Moc atrakcji i lokalne gwiazdy

Zainteresowanie loterią zaskoczyło organizatorów, bo ta skończyła się bardzo szybko. Każdy z gości chciał dołożyć „cegiełkę”, która ułatwi opiekę nad podopiecznymi. Na odwiedzających czekała kawa, ciasto, malowanie twarzy, wata cukrowa czy punkt medyczny, w którym pielęgniarki pomagały zmierzyć ciśnienie, poziom cukru czy wykonać badanie piersi. (...)

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe