Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Uwaga mieszkańcy Gniewu - zmiana lokalizacji targowiska miejskiego

  • 14.06.2018, 11:24 (aktualizacja 14.06.2018 11:36)
  • gniew.pl
Uwaga mieszkańcy Gniewu - zmiana lokalizacji targowiska miejskiego gniew.pl
Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na ulicach Starego Miasta, z dniem 16 czerwca do 31 sierpnia br. miejsce do targowania przenosi się z Placu Grunwaldzkiego na teren zielony przy ul. 27 Stycznia.

Tymczasowe targowisko powstanie pomiędzy Budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 a sklepem p. Góreckiego. Dojazd możliwy będzie od ul. Witosa lub ul. Czyżewskiego.

gniew.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

parkowanie
parkowanie 14.06.2018, 14:25
Panie Wasielewski "Emerytura" nie opracowywała Planu zagospodarowania dla Gniewa. Coś mi się wydaje, że i pan mógł współuczestniczyć w jego tworzeniu. To, że jest pan aktywnym Radnym jeszcze nie oznacza, że zna pan się na wszystkim. Zakres ruchu kołowego na "Starym Mieście" uregulowany jest prawem miejscowym. W zakresie parkowania pojazdów obowiązują przepisy ruchu drogowego i Ministra Infrastruktury i Budownictwa, a tam stoi - 7 metrów od okien, gdzie mieszkają ludzie do 10 stanowisk, a od skrzyżowania 10 metrów w każdą stronę. Ulic w mieście nie ma, tylko są ciągi piesze i pieszo - jezdne. Żadne ulice na Starym Mieście, oprócz Pl. Grunwaldzkiego nie spełniają kryteriów do utworzenia miejsc postojowych. Sądzę, że moja interpretacja jest prawidłowa. Jeśli macie inne zdanie, to musi być opinia eksperta z tego zakresu.
Anty
Anty 14.06.2018, 19:24
Czyżby to BB się wymądrzał ?
ddd
ddd 14.06.2018, 13:29
Targowisko przy ul. 27 Stycznia powinno pozostać na zawsze. Najlepsza lokalizacja, jak do tej pory. Do p. U. - ul. Wąska była zawsze wyłączona z ruchu kołowego i zgodnie z mpzp jest ciągiem pieszym, a pozostałe "ulice" w obrębie murów obronnych ciągami pieszo - jezdnymi. Ma pan braki z zakresu znajomości uwarunkowań i miejscowych przepisów.Poza tym na całym Starym Mieście obowiązuje tylko i wyłącznie ruch dojazdowy do posesji, a parkowanie odbywa się tylko w miejscach do tego wyznaczonych - patrz mpzp dla Starego Miasta i Wzgórza Zamkowego z kwietnia 2007 roku. Sami go opracowaliście i ustanowiliście, a teraz macie pretensje. Każdy kto zakłada firmę lub kupuje dom, mieszkanie na Starym Mieście powinien sam we własnym zakresie zabezpieczyć sobie miejsca postojowe.

Pozostałe