Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Przy dworcu bez świateł. Piesi: kierowcy nagminnie wymuszają pierwszeństwo!

  • 14.06.2018, 07:13
  • (MW)
Przy dworcu bez świateł. Piesi: kierowcy nagminnie wymuszają pierwszeństwo! (MW)
Zmiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy tczewskim dworcu miała usprawnić ruch. Jak twierdzą niektórzy mieszkańcy usprawniła, jednak kosztem bezpieczeństwa pieszych. MZD oraz wykonawca na bieżąco monitorują obecną organizację ruchu w tym rejonie.

Skrzyżowanie przed dworcem pokonują codziennie tysiące tczewian. Od kiedy zmieniono program sygnalizacji mieszkańcy skarżą się na incydenty wymuszania pierwszeństwa. Dla przykładu, auto jadące w lewo od strony tunelu musi najpierw ustąpić pierwszeństwa pieszym, później jadącym z naprzeciwka i znowu pieszym na pasach w ul. Gdańskiej. Po kilku minutach stania w korku kierowcy stają się nerwowi – chcąc uciec jadącym z al. Zwycięstwa, w pośpiechu zajeżdżają drogę pieszym. 

Działa w trybie awaryjnym

- W związku z realizowaną przebudową ulicy Gdańskiej oraz zamknięciem jej części na odcinku od ul. Chłodnej do wjazdu do galerii handlowej, a w konsekwencji ograniczeniem do minimum potoku pojazdów samochodowych poruszających się ulicą Gdańską od strony drogi krajowej DK91, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Pomorskiej i Alei Zwycięstwa w dniu 23 maja br. została przełączona na tryb awaryjny - mówi Marcin Górny, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. - Funkcjonujący dotychczas program sygnalizacji świetlnej zarówno ten stały jak i tymczasowy (nadający priorytet dla relacji Pomorska – Zwycięstwa), powodował znaczne uciążliwości związane ze spiętrzającym się w godzinach popołudniowego szczytu ruchem pojazdów samochodowych. (...)


 

(MW)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WZ
WZ 14.06.2018, 10:42
To skrzyżowanie to jakieś nieporozumienie. Ciągłe wymuszanie pierwszeństwa przez osoby jadące z pod galerii czy z Aleji Zwycięstwa w stronę galerii, czasami można się zastanawiać czy kierowcy w ogóle znają się na znakach. Powinni postawić w tym miejscu jakąś sygnalizację zastępczą albo zrobić cokolwiek zanim dojdzie do tragedii.
Kierowca
Kierowca 14.06.2018, 15:27
A wy jako piesi to jesteście święte krowy ? Bo jak pasy to już wchodzi nie patrzą czy cokolwiek może jedzie ? Rozumiem ze pieszy ma pierwszeństwo ale to działa w dwie strony. Chldzicie jak królowie po drodze. Stan rozejrzyj się i idz a nie wchodzicie jak by nie wiadomo co.
tczew21
tczew21 18.06.2018, 12:14
Kto CI powiedział, że pieszy ma pierwszeństwo?! Nim nie wejdzie na jezdnie go nie ma. I przypominam iż wtargnięcie pieszego na jezdnie przed przejeżdżający samochód to WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA PRZEZ PIESZEGO i karane jest mandatem karnym. A pomysł !! SENSOWNEJ !! sygnalizacji zastępczej popieram.
Kierowca
Kierowca 14.06.2018, 10:21
Pieszy nie ma prawa czuć się jak święta krowa na drodze! Ot, tyle.

Pozostałe