Czwartek, 16.08.2018, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Rycerskie pojedynki, średniowieczne tańce, warsztaty dawnego rzemiosła - to wszystko już dziś na pl. Hallera!

  • 8.06.2018, 07:35
  • (KU)
Rycerskie pojedynki, średniowieczne tańce, warsztaty dawnego rzemiosła - to wszystko już dziś na pl. Hallera! (KU)
Rycerskie pojedynki, średniowieczne tańce, warsztaty dawnego rzemiosła, a to wszystko pod rządami Królowej Jadwigi - 8 czerwca Tczew obchodzić będzie święto swojej patronki.

Od dwóch lat Św. Jadwiga Królowa jest patronką Tczewa. W czerwcu 2016 r., ks. biskup pelpliński Ryszard Kasyna przekazał prezydentowi Tczewa kopię bulli podpisanej przez papieża Franciszka o ustanowieniu św. Jadwigi patronką miasta. Wydarzenia związane ze świętem patronki odbędą się w tym roku 8 czerwca i będą miały charakter religijny, ale też kulturalny i historyczny.

O godz. 12 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców. Po mszy, jej uczestnicy, wraz z orszakiem Królowej Jadwigi, rycerstwa, mieszkańców przejdą na plac Hallera, gdzie odbędzie się festyn historyczny z udziałem m.in. gniewskiego rycerstwa. Na zakończenie festynu wystąpi Kwartet Jorgi, a o godz. 19 w Centrum Kultury i Sztuki zobaczymy Kabaret z Konopi (wstęp: 10 zł - Jadwigi wchodzą bezpłatnie!).

W programie m.in.:

- salwa na wiwat na cześć królowej, prezentacja dawnych tańców w wykonaniu dwórek królowej, turniej rycerski „O pierścień Królowej Jadwigi”, szkółka rycerska dla najmłodszych, turniej kuszniczy o „Złoty Bełt Miecznika Królewskiego”, warsztaty dawnego rzemiosła – kowalstwa, garncarstwa, tkania, mincerstwa.

(KU)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe