piątek, 29 marca 2024 01:18

Drugi turniej za nimi - kto zdobędzie Grand Prix Tczewa?

15 miłośników białego sportu rywalizowało w drugim z cyklicznych turniejów o Grand Prix Tczewa 2018.

W kategorii open triumfował Łukasz Pindel. W finale pokonał Marka Gutjara 6:3, 6:4. Trzecie miejsce zajął Damian Manuszewski, a czwarte Adam Chudoliński. Wśród juniorów najlepszy okazał się Kamil Mrozek, który wygrał wszystkie pojedynki. Druga była Lena Wilczewska, trzeci Tomasz Gajewski, a czwarty Agata Łucka. W kategorii skrzatów triumfował Borys Gryń. Kolejne lokaty zajęli: 2. Jan Pindel, 3. Jakub Gajewski, 4. Kacper Zander.

Poniżej czołówki klasyfikacji po dwóch turniejach. Open: 1. Łukasz Pindel - 120 pkt., 2. Damian Manuszewski - 90, 3. Henryk Kukliński - 90; 4-5. Marek Gutjar i Andrzej Błaszkowski - po 48, 6. Mikołaj Brange - 42, 7. Adam Chudoliński - 36, 8-10. Patryk Gajewski, Paweł Linda i Dawid Wiśniewski - po 24. Juniorzy: 1. Kamil Mrozek - 120, 2. Lena Wilczewska - 90, 3. Agata Łucka - 84, 4. Tomasz Gajewski - 42, 5. Kamila Andryjenko - 36. Skrzaci: 1. Jan Pindel - 108, 2. Borys Gryń - 60, 3. Jakub Gajewski - 42, 4. Kacper Zander - 36.

Na rozgrywki o Grand Prix Tczewa 2018 złoży się sześć cyklicznych turniejów. Wpisowe, 20 zł, jest wymagane jedynie w kategorii open. Uczestnicy rozgrywek w kategoriach skrzatów i juniorów muszą przed turniejem okazać legitymacje szkolne. Zawody na kortach TCSiR przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie skrzaci i juniorzy zaczynać będą zawsze o godz. 9, a rywalizacja w kategorii open rozpoczynać się będzie się o 10.30. Kolejne turnieje zaplanowane są na 16 czerwca, 25 sierpnia oraz 15 i 22 września. Do końcowej klasyfikacji uczestnikom zaliczonych zostanie po pięć najlepszych występów.