Sobota, 18.08.2018, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Kontrowersje w Pelplinie. Były burmistrz oddał pieniądze, radni zawiadamiają prokuraturę

  • 7.06.2018, 07:49 (aktualizacja 07.06.2018 07:56)
  • (MW)
Kontrowersje w Pelplinie. Były burmistrz oddał pieniądze, radni zawiadamiają prokuraturę
Podczas sesji Rady Miasta w Pelplinie, radny Zdzisław Kamieniecki odczytał pismo, z którego wynika, że były burmistrz oddał przyznane gminie od wojewody środki na budowę żłobka „Kazik”. Jak skomentował: „tej decyzji nie rozumie chyba nikt”. Sprawa trafiła na prokuraturę.

W piśmie do wojewody burmistrz napisał: „w związku z aktualnymi uwarunkowaniami o charakterze społecznym z przykrością jestem zmuszony zrezygnować z przyjęcia dotacji na utworzenie żłobka ‘Kazik’ w miejscowości Rajkowy, współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 ‘Maluch + 2018’”. Dotacja wynosiła 500 tys. zł. Gmina ze swojego budżetu musiałaby dołożyć do inwestycji 200 tys. zł.

„Będę walczyć o te pieniądze”

- Zaistniałej sytuacji nie rozumie chyba nikt. Jak można odesłać pieniądze, o które bije się całe woj. pomorskie – pytają radni i mieszkańcy.
Nasze próby kontaktu z byłym burmistrzem nie powiodły się. Najbardziej emocjonalnie poszedł do tematu radny wsi Rajkowy Zdzisław Kamieniecki, który opublikował ww. list w internecie, a na sesji pytał czy można jeszcze wstrzymać decyzję b. burmistrza. 

- Nie rozumiem pana Demskiego. Jeżeli prawdopodobnym powodem decyzji włodarza był brak dzieci, to jest to nieprawda, bo dzieci są. Rajkowy to duża wieś licząca ok. 1800 mieszkańców. Żłobek był przygotowywany na 25 dzieci. Dostajemy środki i je dodajemy, a można byłoby wykorzystać je na remont szkoły, tzn. kilku sal oraz zagospodarowanie żłobka. (...)

(MW)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Loki brat Tora
Loki brat Tora 10.06.2018, 01:04
PGR SMRÓD I BRUD,ŚWIŃSKI OBORNIK I BURACZANY SMRÓD......
mieszkanka
mieszkanka 9.06.2018, 19:37
To dobra okazja dla tych, którzy kwestionowali wszelkie poczynania byłego burmistrza. W tej chwili mają okazję się wykazać i zrobić przynajmniej tyle ile On zrobił dla Pelplina. Dzisiaj to miasto znane jest w kraju i poza jego granicami, gdzie kiedyś nikt nawet nie słyszał o nim. Wygląd robi wrażenie a kiedyś, szaro buro i ponuro. Oczywiście innym nie podobało się, że burmistrz dba o kwiaty, drzewa w zasadzie całe otoczenie, oświetlenie. W mieście się dzieje a kiedyś, to było miasto smutne i szare. Gdzie wtedy byli Ci, którzy z taką łatwością dzisiaj krytykują P. Demskiego, gdzie byli? Co zrobili żeby to miasto żyło? Żal.
Peplinianin
Peplinianin 10.06.2018, 20:45
Właśnie te igrzyska będziecie teraz spłacać. Show, kłamstwa i promocja samego siebie. Gdzie mieszkania plus, i ci którzy chcieli zamieszkać w Pelplinie, mieszkańcy Zakopanego, Hamburga, New Yorku....
Przyjdzie nowy Burmistrz i prawda o kłamstwach się objawi....
A po tym co zrobił to już na pewno będziecie jeszcze bardziej sławni....
Bajka
Bajka 9.06.2018, 22:35
Ble,ble,ble
Ciemny
Ciemny 8.06.2018, 15:24
Zlodziej i oszust
Jarek
Jarek 8.06.2018, 06:59
Brak słów !

Pozostałe