Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Gmina znalazła sposób na zdemolowane drogi? Pomysł jest, ale głosów przeciw nie brakuje

  • 18.05.2018, 07:45
  • (MW)
Gmina znalazła sposób na zdemolowane drogi? Pomysł jest, ale głosów przeciw nie brakuje (MW)
Wśród zmian do tegorocznego budżetu gm. Gniew jest jedna, wokół której rozpętała się burza. Chodzi o zakup równiarki, która ma pomóc gminie w utrzymaniu przejezdności dróg. Pieniądze udało się pozyskać, a raczej przenieść, z przebudowy wnętrza budynku przy pl. Grunwaldzkim 4.

Burzliwa dyskusja na temat zakupu wartego 130 tys. zł, zaczęła się od propozycji radnego Grzegorza Wasielewskiego, który chciał, żeby znieść tę inwestycję z budżetu, a pieniądze przeznaczyć na budowę chodnika przy ul. Gniewskie Młyny, na którą gmina otrzymała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego.

„Ja to popieram obiema rękami”

- Moja propozycja jest taka, żeby dzisiaj przełożyć wydatki związane z zakupem równiarki, gdyż sprawa dróg idzie we właściwym kierunku – mówił podczas sesji. - Podczas najbardziej kłopotliwych inwestycji, jeśli chodzi o drogi wiejskie, nie pojawiał się problem braku równiarki. Były problemy z inicjowaniem prac, z ich jakością, ale nigdy nie słyszeliśmy o tym, że gminie brakuje równiarki. A pieniądze z urzędu marszałkowskiego dostaliśmy.

Głos w dyskusji zabrał radny Andrzej Lorbiecki:

- Według mnie taka równiarka jest potrzebna. W gm. Pelplin mają taki sprzęt. Ona zabezpieczy biedniejszym rejonom naszej gminy jakąkolwiek możliwości przejazdu, dojazdu do posesji. Nie mówmy, że zrobimy im drogi, bo funduszy nie mamy i nie będziemy mieć. Kupno równiarki zaproponował chyba pan burmistrz. Ja to popieram obiema rękami. (...)


 

(MW)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe