Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Andrzej Duda objął patronatem tczewskie uroczystości. „Dla uczczenia heroizmu kolejarzy"

  • 17.05.2018, 14:17
  • (UM w Tczewie)
Andrzej Duda objął patronatem tczewskie uroczystości. „Dla uczczenia heroizmu kolejarzy" Fot. powiat.tczew.pl
Prezydent RP Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości – obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 1 września br. w Malborku, Szymankowie i Tczewie.

Jak napisał prezydent RP w liście do organizatorów, patronat został przyznany: „dla uczczenia heroizmu kolejarzy, celników i żołnierzy Wojska Polskiego, którzy 1 września 1939 r. poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny; z wyrazami uznania dla organizatorów uroczystości: władz powiatów tczewskiego, malborskiego, miast Malborka i Tczewa, gminy Lichnowy, NSZZ „Solidarność” i Służby Celnej oraz społeczności lokalnej pielęgnującej pamięć o poświęceniu wrześniowych bohaterów; w przekonaniu, że lekcja historii i patriotyzmu, jaka zawiera się w Państwa działaniach, jest ogromną wartością i będzie inspirować do pracy dla dobra bezpiecznej i suwerennej Rzeczypospolitej.”

Tegoroczne uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej odbędą się 1 września, tradycyjnie w sąsiedztwie Bulwaru Nadwiślańskiego – na Skwerze Bohaterów Szymankowa.

Uroczystościom patriotycznym towarzyszyć będzie Piknik Historyczno-Militarny, organizowany przez Fabrykę Sztuk.

(UM w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 17.05.2018, 16:33
Zdrajca konstytucji

Pozostałe