Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

PILNE. Zapadł wyrok w sprawie pogryzienia w Rokitkach. Danuta S. skazana

  • 17.05.2018, 08:38 (aktualizacja 17.05.2018 12:27)
  • Karol Uliczny
PILNE. Zapadł wyrok w sprawie pogryzienia w Rokitkach. Danuta S. skazana red.
Przed Sądem Rejonowym w Tczewie zapadł wyrok w sprawie pogryzienia 9-latki przez trzy psy rasy mastif tybetański, z hodowli w Rokitkach. Danuta S., właścicielka hodowli, została skazana na rok ograniczenia wolności, w wymiarze 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Wyrok jest nieprawomocny.

Ostatnia rozprawa przed Sądem Rejonowym w Tczewie odbyła się w czwartek o godz. 9.00. Prowadzący sędzia ograniczył ją do wydania wyroku. Przed dwoma tygodniami strony wygłosiły mowy końcowe. Wtedy prokurator zażądała kary 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej w wysokości 500 tys. zł.

Decyzją sądu Danuta S. została skazana na 1 rok ograniczenia wolności w wymiarze 30 godz. prac społecznych miesięcznie. Dodatkowo Danuta S. nie może prowadzić hodowli przez 3 lata. Ponadto sąd zasądził zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej w wysokości 500 tys. zł oraz 15 tys. zł na rzecz mężczyzny,  który uratował dziewczynkę, w wyniku czego doznał obrażeń. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xxxx
Xxxx 17.05.2018, 14:14
Jedyny sędzia w tym sądzie, który nie boi się orzekać i daje bardzo dobre wyroki!! Wszyscy powinni być tacy jak on poprostu z jajem!!!!
Magda
Magda 17.05.2018, 12:53
Brawo dla sędziego bardzo dobry wyrok jezeli masz psa to jestes odpowiedzialny za niego a jezeli prowdzisz hodowle na osiedlu to tym bardziej bo jestes odpowiedzialny za kilkanaście psów i trzeba nałożyć najwyzszych starań zeby odpowiednio zabezpieczyc taką hodowlę . Bardzo współczuje tej dziewczynce i całej rodzinie bo cierpienie i trauma OGROMNA gdyby to było moje dziecko to tez bym nie odpusciła a pisanie ze zarabiają na dziecku jest bardzo słabe i totalnie bezmyślne postaw sie w sytuacji tej rodziny i pomysl co by było gdyby to było twoje dziecko.
Rozsądny
Rozsądny 18.05.2018, 12:44
Gdyby to było moje dziecko to bym się cieszył, że przeżyło i potrafił zaakceptować fakt, że to był wypadek. Na pewno nie niszczyłbym życia innym ludziom i nie walczył o odszkodowanie z kosmosu
brawo sędzia !
brawo sędzia ! 17.05.2018, 12:36
brawo Panie sędzio w 100% się zgadzam!
no name
no name 17.05.2018, 10:57
500 000 ...ta kwota za niska...trauma u dziewczynki i jej najbliższych będzie do końca życia...tego się nie da zapomnieć...a jeśli ktoś jest przeciwko,odwróć lustro i pomyśl ,ze matka nosiła dziecko 9mcy,urodziła zdrowe a nagle ktoś wpada na pomysł żeby hodowle zwierząt sobie zafundować-na osiedlu!!!!!! Bi pieniądze -są chciwe-i w tym przypadku chytry dwa razy traci...
Ja
Ja 17.05.2018, 10:30
Gdzie mieszkasz szmato społeczna. 500 000 to w miare rozsądna kwota. Baba powinna prace spoleczne wykonywać w kaamizelce z napisem to moje psy pogryzly tamtą dziewczynkę.
ona
ona 17.05.2018, 10:22
nie to nie jest przegiecie nalezy sie
Rozsądny
Rozsądny 17.05.2018, 10:05
Mam nadzieję, że będą się odwoływać, bo jednak te pół miliona to grube przegięcie.
To forma zarabiania na tragedii a nie zadośćuczynienie
abc
abc 17.05.2018, 11:00
Masz dzieci ? Bo 500 000 to jest Pikuś za te psiory ,co dziecku zafundowaly dramat...nie popuscilabym ,bylo by oko za oko,ząb za ząb...
Śmiech na sali
Śmiech na sali 17.05.2018, 10:47
Chyba rozsądny idiota! Czy ty wiesz co ta rodzina przechodziła? Odgryziony paluszek, blizny na twarzy...gdyby nie ten Pan nie żyłaby dziś ja nie chciałbym 2 mln żeby moje dziecko to przechodziło. Rodzina sprzedała swój dom przeprowadziła się. Boże gdy czytam takie komentarze jestem za aborcją
zxc
zxc 17.05.2018, 11:01
Ale kto sprzedał dom,ci z hodowli?
mariusz
mariusz 17.05.2018, 10:28
a ile ty byś chciał za pogryzienie twojego dziecka,pewnie milion zł.ty prostaku

Pozostałe