Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kilka wozów strażackich przy bloku na ul. Jagiełły w Tczewie. Co się stało?

  • 11.05.2018, 12:06
  • red.
Kilka wozów strażackich przy bloku na ul. Jagiełły w Tczewie. Co się stało? Fot. przesłane przez Czytelnika
Czytelnicy poinformowali nas o działaniach straży pożarnej przy ul. Jagiełły w Tczewie. Na szczęście, pojawienie się wozów strażackich pod oknami, nie miało związku z zagrożeniem pożarowym.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, przyjazd jednostek miał związek ze sprawdzeniem działania nowej instalacji wodociągowej przeciwpożarowej, która została zainstalowana w bloku przy ul. Jagiełły 3.

- Obecne działania są wynikiem przeprowadzonych wcześniej czynności kontrolno-rozpoznawczych – mówi st. kpt. Mariusz Stawicki. – W ich następstwie komendant powiatowy wydał decyzję administracyjną w sprawie zamontowania instalacji. Czynności, które odbywały się 11 maja br., miały na celu sprawdzenie czy zastosowane rozwiązanie ułatwi strażakom działania gaśnicze w przypadku zagrożenia pożarowego. 

Strażacy liczą, że nowa instalacja pozwoli na skrócenie czasu interwencji, zwykle utrudnionej w wysokich obiektach. Przy okazji sprawdzano możliwości wykorzystania drabiny, podczas zagrożenia na wyższych kondygnacjach.     
 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe