Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Niepełnosprawni i przyjaciele bawili się na pl. Hallera w Tczewie. Gwiazdą był Czesław Mozil

  • 10.05.2018, 07:48
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Niepełnosprawni i przyjaciele bawili się na pl. Hallera w Tczewie. Gwiazdą był Czesław Mozil (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Tczewskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprosiło na festyn z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.

Impreza odbyła się 8 maja na pl. Hallera. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, festyn nawiązywał bowiem do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie jest organizowane od wielu lat, zapoczątkowała je nieżyjąca już Urszula Giełdon, założycielka Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Wigury w Tczewie.

Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca

Głównym założeniem imprezy jest prezentacja osiągnięć osób niepełnosprawnych. Ma ona formę integracyjnego spotkania, któremu towarzyszy prezentacja wyrobów, występy osób niepełnosprawnych, ale także występy muzyków – amatorów, zabawy rodzinne, konkursy sprawnościowe dające okazję włączenia się osób niepełnosprawnych do wspólnych działań.

Najmłodsi uczestnicy festynu chętnie brali udział w konkursach i zabawach, a dorośli kupowali oryginalne wyroby artystyczne wykonane przez osoby niepełnosprawne z Tczewa i zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia. Swoje stoisko miała Straż Miejska, która zapraszała na gry i zabawy zwiazane z profilaktyką i bezpieczeństwem. Dodatkową atrakcją była „żywa flaga” oraz wypuszczenie biało-czerwonych balonów wypełnionych helem.

Tegoroczną gwiazdą był Czesław Śpiewa Solo Act. Wystąpili również Paula Brzóska oraz Igor Wasiewicz-Pawlaczyk z orkiestrą Terapia. Na scenie zaprezentowali się także: School Dance z SP 11, chór Kanon z SP 12, Zespół „Uśmiech” z Rudna, Grupa Teatralna „Tacy sami” oraz Karol Niewiedział ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie, Big Band Damaszka, „The Music Kolnik”.

Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Tczewie oraz Starostwa Powiatowego w Tczewie.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe