czwartek, 28 marca 2024 21:34

Bałtyk Gdynia wygrywa z Wierzycą Pelplin (ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM)

W rozegranym w Tczewie we wtorek przy ul. Elżbiety spotkaniu III ligi grupy 2 Wierzyca Decka Pelplin uległa Bałtykowi Gdynia 0:1
Bałtyk Gdynia pokonuje Wierzycę Pelplin 1:0

Autor: (tt)

Pierwsza połowa meczu to całkiem wyrównane spotkanie z nieznaczną przewagą Bałtyku. Kibice nie oglądali zbyt wielu strzałów i akcji, a walkę w środkowej strefie boiska. W 30 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony, gdynianie zdobywają, jak się później okazało zwycięską bramkę. Strzelcem bramki został Mateusz Kuzimski. W końcowej części pierwszej połowy Wierzyca zamknęła rywali na własnej połowie i przeprowadziła kilka akcji. Po jednej z nich piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, cały ciężar gry w środkowej części boiska. W 55 minucie boisko musiał opuścić w powodu kontuzji strzelec bramki Mateusz Kuzimski. Od 60 minuty nieznaczną przewagę uzyskuje Wierzyca coraz częściej przedzierając się pod pole karne rywali. Efektem było kilka celnych strzałów, lecz w dobrej dyspozycji był bramkarza Bałtyku Gdynia, nie pozwalając drużynie z Pelplinie na wyrównanie.

Bramki: 0:1 Mateusz Kuzimski (30)

Wierzyca Pelplin: 1 Daniel Czapiewski - 15 Piotr Wieczorek, 16 Roland Kazubowski, 5 Piotr Przybylski, 2 Oleksandr Kostiuk, 14 Paweł Dirda, 7 Hieronim Gierszewski, 3 Piotr Jaroszek, 20 Maciej Portasiński, 17 Karol Szopiński, 8 Filip Sosnowski

Bałtyk Gdynia:  Szulc - Kołodziejski, Kostuch, Szur, Kochanek, Klecha (Korpalski), Demianchuk (Duszkiewicz), Bartlewski, Letniowski (Malanowski), Marczak, Kuzimski (Czerwiński).