Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Tczewianin przed wielką szansą zagrania na Open'erze! "Trzy lata temu byłem tam jako widz, patrząc na gwiazdy"

  • 25.04.2018, 07:25 (aktualizacja 25.04.2018 08:07)
  • Karol Uliczny
Tczewianin przed wielką szansą zagrania na Open'erze! "Trzy lata temu byłem tam jako widz, patrząc na gwiazdy"
Tylko od nas zależy czy Wojciech Szczepanik stanie na jednej ze scen tegorocznej edycji gdyńskiego Open’era oraz zagra obok takich sław jak Depeche Mode czy Gorillaz. Tczewianin znalazł się w doborowym gronie artystów młodego pokolenia, którzy mają szansę zrobienia milowego kroku na progu rozpoczynających się karier. Wszystko zależy od naszych głosów!

Wojtek Szczepanik jest absolwentem Gimnazjum nr 1 w Tczewie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Aktualnie studiuje architekturę na Politechnice Gdańskiej i rozwija karierę muzyczną. Ostatnio jego twórczość skupia się na połączeniu klasycznego brzmienia fortepianu z elektroniką, których efektem jest przestrzenna muzyka wypełniona subtelnymi dźwiękami instrumentów klawiszowych. Wojtka zalicza się do perspektywicznych przedstawicieli nurtu modern classical.

- Przygoda z muzyką rozpoczęła się od mojego ojca, rocka oraz gry na gitarze – mówi 21-latek. - Od początku bardziej skupiałem się na komponowaniu niż odtwarzaniu utworów. Byłem nakierowany na tworzenie muzyki. Na poważnie wszystko ruszyło w wieku 14 lat, m.in. dzięki mojej nauczycielce, pani Bożenie Bieniek, która prowadzi zajęcia w Centrum Kultury i Sztuki. Rozwinęła we mnie potencjał i nie tyle nauczyła jak grać i tworzyć, ile dodała pewności siebie oraz pokazała ile radości może dać ludziom muzyka.

Po wydaniu dwóch płyt („Margines” i „Instynkt”) i koncertach w całej Polsce, promujących drugą z nich, Wojtek staje przed wielką szansą. W ramach konkursu „Headliners of Tomorrow”, organizator, czyli firma Firestone poszukuje przyszłych gwiazd polskiej sceny muzycznej, które zaprezentują swoje umiejętności podczas tegorocznego Open’er Festival. Impreza odbędzie się od 4 do 7 lipca na lotnisku Gdynia – Kosakowo. Po pierwszym etapie, spośród 400 zgłoszeń, wyłoniono trójkę finalistów: Agatę Karczewską, zespół Ugla i właśnie Wojtka Szczepanika.

Trójka finalistów odbyła sesje nagraniowe live z udziałem publiczności, a ich popisy można podziwiać na stronie konkursfirestone.pl. Tam też można oddać głos na Wojtka, do czego serdecznie zachęcamy. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bias
bias 27.04.2018, 22:18
Na Openerze już dawno temu, grał Tczewianin - Maciej Matysiak - basista, który teraz gra m.in. z zespołem "Mrozu" oraz wieloma znakomitymi muzykami nie tylko Polskimi.
J.
J. 25.04.2018, 18:01
Wspierajmy miejscowe talenty ! Wojtek robi wspaniałą muzykę. Powodzenia!
M
M 25.04.2018, 10:50
Głosujcie! Zajmuje niewiele czasu, a szkoda, żeby zmarnować taką szansę! Ode mnie głos oddany, powodzenia

Pozostałe