Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Taki pomysł radnego. A gdyby tak... losować drogi do remontów?

  • 19.04.2018, 07:57
  • (MW)
Taki pomysł radnego. A gdyby tak... losować drogi do remontów? (MW) Mieszkańcy proszą o większe zaangażowanie gminnych środków w remonty lokalnych dróg.
Nad uzdrowieniem infrastruktury drogowej w gminie Gniew radni debatowali wielokrotnie. Wraca to samo pytanie: którą drogę wybrać do remontu, skoro większość jest w złym stanie. Ostatnio padł pomysł, by o ich przyszłości decydował ślepy los. Dosłownie.

„Gniewskie drogi” – tak mógłby brzmieć tytuł serialu, nagrywanego na sesjach Rady Miasta i Gminy. Niestety ich stan jest tak zły, że wybór tej jedynej, którą można byłoby wyremontować jest trudny, wręcz niemożliwy. Gdy brakuje środków w gminnej kasie, zawarcie konsensusu w tym zakresie jest zadaniem karkołomnym. Radni Damian Szmyt i Grzegorz Wasielewski od początku kadencji apelowali o sporządzenie harmonogramu napraw dróg, takiego jaki jest m.in. w gm. Pelplin, i który zdaje egzamin. Tymczasem każda sesja rady miejskiej w Gniewie zaczyna się od próśb o remonty i wytypowanie tej drogi, która powinna zostać zrobiona w pierwszej kolejności. Jak zauważyła radna Weronika Lasota- Syldatk:

- Jak my mamy wybrać te, które są w złym stanie, skoro w całej gminie, w każdym sołectwie drogi są w stanie opłakanym? Przeznaczamy środki, które nie wystarczają na jedną, a co dopiero na kilka.

Radny Piotr Mroziński dokończył poruszony wątek, proponując, by te do remontu... losować. 

- Panowie, którzy byliście w Wielkich Walichnowach, słuchaliście dokładnie, co mówią mieszkańcy. Jest propozycja od jednego z mieszkańców, żeby drogi oznaczyć i losować. Żeby nie było zarzutu, że temu zrobiono, albo tamtemu. (...)

(MW)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel.
Obywatel. 19.04.2018, 18:31
Co do dróg w Gniewie, każdy wie że z pustego się nie naleje. Ale podejmować działania na rzecz pozyskania środków, to żadne nakłady kiedy urzędnikom płaci się pensje. Od nich i od ich operatywności też dużo zależy. Drugi problem to kupić działkę tanio, a czy teren jest uzbrojony czy nie to póżniej się będzie walczyć o sieć wod.-kan., gazową no i oczywiście ulicę bo nie można dojechać i dojść. A te sprawy powinny być załatwione przed sprzedażą działek. Każdy kto kupuje działkę musi się zastanowić co kupuje.
Kupujesz psa, też musisz się zastanowić co cię czeka. Nie na zieleniec i sąsiadowi pod drzwi. Postawili słupki z napisami nakazującymi sprzątanie po swoich psach, to POKRADLI słupki. Psiarze oddajcie słupki z napisami i sprzątajcie psie odchody.
Mieszkanka
Mieszkanka 19.04.2018, 14:36
W całej gminie gniew drogi to płacz w oczach, szczególnie na wsiach.. W ''mieście'' nic lepiej, np Witosa, Jana Pawła, Partyzantów.. co zrobić.. :(
Moeszkaniec
Moeszkaniec 19.04.2018, 11:25
Drogi w gminie są w tragicznym stanie. Jaki kierownik, talie drogi.
Gość
Gość 19.04.2018, 09:26
Plan remontu dróg w Pelplinie to fikcja, więc nie ma sie na czym wzorować.

Pozostałe