×
Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Miejski spór o bombki. Dyrektor ZUK: nie ściągamy dekoracji, bo to generuje dodatkowe koszty

  • 18.04.2018, 08:12
  • Karol Uliczny
Miejski spór o bombki. Dyrektor ZUK: nie ściągamy dekoracji, bo to generuje dodatkowe koszty (KU)
Świąteczne ozdoby rozwieszone w Tczewie ewidentnie zmieniły swoje przeznaczenie. Od kilku tygodni, zamiast upiększać miasto, są obiektem drwin mieszkańców. Prezes ZUK-u liczy koszty i tłumaczy, że ozdób nie opłaca się ściągać z powodów czysto ekonomicznych.

To pierwszy taki rok, gdy odpowiedzialny za świąteczną dekorację Zakład Usług Komunalnych, zdecydował się nie ściągać jej po Bożym Narodzeniu. Skutkiem tego, do dziś ze słupów oświetleniowych pomrukuje „magia” minionych świąt. Choć temperatura dobija do 20 st. C miasto oplatają setki girland, bombek itp. Mieszkańcy komentują z ironią:

- Śmiesznie to wygląda. Tu żar z nieba a tam bombki - śmieje się Józek Brocki, mieszkaniec wiecznie świętującej miejscowości nad Wisłą. - Dla mnie to zwykła niegospodarność. Przecież to niszczeje. Za pół roku okaże się, że połowę ozdób należy wymienić, bo nie nadają się do użycia.

Dyrektor ZUK tłumaczy, że jest dokładnie na odwrót. Dekoracja wisi na słupach właśnie po to, by nie niszczeć.

- Wbrew opiniom, najwięcej szkód powoduje ich przewożenie oraz przenoszenie z magazynów, gdzie się obijają i uszkadzają - wyjaśnia Przemysław Boleski. - Montaż świątecznego oświetlenia trwa trzy tygodnie. Jest go tak dużo, że posiłkujemy się zewnętrzną firmą. (...)

Żak Starogard
Żak Starogard
Żak Starogard

 

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ze stadniny koni do ZUKu.
Ze stadniny koni do ZUKu. 19.04.2018, 13:18
co się dziwić https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=61dcd184871d2dca&title=Ze-stadniny-koni-do-ZUKu-Jest-nowy-dyrektor-jednostki
Jop
Jop 19.04.2018, 12:55
Widziałem miasta gdzie ozdoby wiszą cały rok ale to było w Afryce.
aniułek elektryk
aniułek elektryk 18.04.2018, 22:42
Opisana sprawa, to tczewska niegospodarność i nieudacznictwo. Wiele miast, ma tylko małą ilość własnych dekoracji świątecznych a resztę wynajmuje, bo jest taniej. Wynajem dotyczy całej Polski. Niektórzy tylko wynajmują, aby uniknąć kosztów zakupu, montażu, demontażu i przechowywania. Pozostawienie tych dekoracji, bez demontażu przez cały rok, jest śmiesznym absurdem .Nie wiadomo też, jak taka nieczynna instalacja, zniesie wpływ wszystkich warunków atmosferycznych, przez cały rok. Powstaną nowe koszty konserwacji i uruchomienia. Pozostawienie tych dekoracji przez cały rok, jest śmieszne, głupie i wywołujące wielkie zdziwienie. Kto to wytłumaczy własnym mieszkańcom i przyjezdnym?!
mieszkaniec
mieszkaniec 18.04.2018, 14:17
Nie znam innego miasta żeby coś takiego było, idąc tym tokiem myślenia duże miasta typu Warszawa, Praga gdzie tego typu ozdób są miliony już dawno powinny zbankrutować .Widać chłopie że nie nadajesz się na to stanowisko które koledzy ci załatwili nadajesz się do tarcia chrzanu i tyle.Mam nadzieję że w wyborach wywalimy szkodnika rumcajsa,a razem z nim takich przy***sów którzy posadę znależli w paczce z chipsami .Takie durne rządzenie tylko w tym mieście żal pl.
kkk
kkk 18.04.2018, 15:03
Zgadzam sie z powyzszą opinią
Urszula