Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Tczewscy policjanci zachęcali młodzież do pracy w policji

  • 16.04.2018, 14:21
  • KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci zachęcali młodzież do pracy w policji KPP w Tczewie
Policjanci z Tczewa spotkali się z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Mundurowi w czasie zajęć zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi, jednocześnie informując o procesie rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Stróże prawa zachęcali również młodych ludzi do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Tczewa podczas spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych propagują zawód policjanta i zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Jedno z takich spotkań zostało zorganizowane w miniony piątek w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie.

- Młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Policjanci omówili również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną na komisji lekarskiej skończywszy. Stróże prawa podkreślali w trakcie spotkania, że służba w tej formacji wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym.

Policjanci omówili też specyfikę swojej pracy. Zachęcali młodych ludzi, aby po zakończeniu szkoły zdecydowali się na wstąpienie w policyjne szeregi. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli również o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To internetowe narzędzie poprzez kontakt policjantów ze społeczeństwem lokalnym wpływa na poprawę naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do odsyłamy do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie w zakładce „Praca w Policji” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji.

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe