Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Nowe tczewskie osiedle, nowe problemy. Zakażą parkowania wzdłuż ul. Grunwaldzkiej?

  • 16.04.2018, 07:50
  • Karol Uliczny
Nowe tczewskie osiedle, nowe problemy. Zakażą parkowania wzdłuż ul. Grunwaldzkiej? (KU)
Mieszkańcy skarżą się na problemy z wyjazdem z osiedla Dominiki. Sprawę ma zbadać Zakład Usług Komunalnych. Czy wkrótce wzdłuż ul. Grunwaldzkiej nie będzie można parkować aut?

Pierwsze budynki, na jednym z młodszych tczewskich osiedli, powstały w 2011 r. Od tego czasu wybudowano tu ok. 40 obiektów w zabudowie szeregowej. Osiedle się rozrosło, a to generuje nowe potrzeby. W jego sąsiedztwie znajdują się przedszkole, ale także liczne firmy. I to ich pracownicy oraz należące do nich auta mają utrudniać bezpieczne włączenie się do ruchu w ul. Grunwaldzkiej z osiedlowej drogi.

- Możliwość parkowania wzdłuż Grunwaldzkiej istnieje od dawna, gdy nie było tu choćby jednego budynku - mówi jeden z mieszkańców. - Realia się zmieniły. Ludzi przybywa, samo przedszkole odwiedza codziennie setka aut. Ruch jest coraz większy, a wyjeżdżanie z osiedla coraz trudniejsze. Zaparkowane auta utrudniają widoczność. Do tego nie wszyscy kierowcy chcą stosować się do ograniczenia prędkości do 30 km/h. Dla bezpieczeństwa zamontowano dwa lustra, ale to nie rozwiązuje problemu. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe