Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Na poniedziałek tczewska drogówka zapowiada kaskadowe pomiary prędkości

  • 13.04.2018, 15:20
  • KPP w Tczewie
Na poniedziałek tczewska drogówka zapowiada kaskadowe pomiary prędkości
Już w najbliższy poniedziałek 16 kwietnia br. tczewscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy mogą się spodziewać kontroli kaskadowych na głównych szlakach komunikacyjnych powiatu. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się od obowiązujących ograniczeń prędkości.

16 kwietnia br. funkcjonariusze z tczewskiej drogówki uczestniczyć będą w ogólnokrajowych działaniach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości – Tispol”. Jak pokazują policyjne statystyki, nadmierna prędkość w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi lub niezachowaniem bezpiecznej odległości jest wciąż główną przyczyna zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych naszego powiatu. „Kaskadowy pomiar prędkości - TISPOL” – bo tak nazywać się będą ogólnopolskie działania policjantów, przeprowadzone zostaną w szczególności na drogach krajowych i wojewódzkich. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi będą również reagować na nieprawidłowe manewry wyprzedzania.

Egzekwowane będą także przepisy dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci oraz noszenia przez pieszych wymaganych przepisami elementów odblaskowych. Policjanci skontrolują również trzeźwość kierujących oraz
stan techniczny zatrzymanych do kontroli drogowej pojazdów.

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe