czwartek, 25 kwietnia 2024 06:18

Ping-pongiści przekroczyli półmetek. Walczą o Grand Prix Tczewa

Trzy z cyklicznych turniejów mają za sobą rywalizujący o Grand Prix Tczewa 2018.

Współzawodnictwo odbywa się w pięciu kategoriach. W trzecim z cyklicznych turniejów w najbardziej prestiżowej kategorii, zrzeszonych w klubach sportowych, najlepszy okazał się zawodnik Hery Tczew Adam Kozikowski. Drugi był jego kolega klubowy Damian Jóźwik, a trzeci Mariusz Tomczyk z Olimpii Gniew. W gronie weteranów (mających 40 lat lub więcej) wygrał turniej Jacek Kępka. Na drugim miejscu uplasował się Witold Miklaszewski, a na trzecim Dariusz Matyjas. W gronie ładniejszej części rywalizujących triumfowała Karolina Orlikowska przed Patrycją Orlikowską i Agnieszką Kruszyńską. W kategorii 16-39 lat najlepszy był Robert Ziaja, drugi Mateusz Rogaczewski, a trzeci Przemysław Stachurski. W kategorii do lat 15 zagrali tylko dwaj chłopcy. Karol Radzikowski pokonał Mirosława Szitenhelma.

Klasyfikacje generalne otwierają: Damian Jóźwik (zrzeszeni w klubach), Magdalena Bukowska (kobiety), Jacek Kępka (weterani), Bartosz Sosnowski (16-39 lat) i Mirosław Szitenhelm (do 15 lat).

W najbliższą sobotę o godz. 10 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Stoczniowców w Tczewie rozpocznie się czwarty z turniejów.