środa, 24 kwietnia 2024 06:10

W III lidze zaczęli wiosenne boje. Pechowa Wierzyca straciła bramkę w końcówce

Pechowo rundę wiosenną w III lidze zaczęła Wierzyca Pelplin. W Tczewie zremisowała 1:1 z Centrą Ostrów Wielkopolski, gola tracąc pięć minut przed końcem spotkania.
Wierzyca (ciemniejsze stroje) zremisowała z Centrą (białe).

Na stadionie przy ul. Elżbiety w Tczewie lepiej pojedynek zaczęli pelplinianie. Często gościli pod bramką rywali, a w 17 min. objęli prowadzenie. Gola strzelił pozyskany w przerwie zimowej z Gryfa Wejherowo Hieronim Gierszewski. Warto jednak podkreślić, że wykończył on tylko świetną akcję i asystę kapitana drużyny Łukasza Rackiego. Piłkarze Wierzycy jeszcze wielokrotnie mieli sytuacje bramkowe, ale nie potrafili już pokonać bramkarza gości. Po zmianie stron gospodarze cofnęli się na własną połowę i czyhali na kontry. Te jednak kończyły się niepowodzeniami. Najbliższy szczęścia był Miłosz Manuszewski, jednak futbolówka po jego strzale głową minimalnie minęła światło bramki. A że, jak mówią kibice, niewykorzystane okazje się mszczą, w 85 min. w podbramkowym zamieszaniu Miłosz Nowicki doprowadził do remisu. Jeszcze w doliczonym czasie gry gospodarze mogli odzyskać prowadzenie, ale brakowało im precyzji i trochę szczęścia.

W Wierzycy wystąpili: Górski (w bramce) oraz (w polu) Jaroszek, Wieczorek (86 Kazubowski), Przybylski, Portasiński, Racki, Manuszewski, Dirda (86 Bujnowski), Gierszewski, Sosnowski (75 Szopiński), Górka.

Inne wyniki 19. kolejki II grupy III ligi: KP Starogard Gdański - Wda Świecie 3:1, Wierzyca Decka Pelplin - Centra Ostrów Wielkopolski 1:1, Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 1:2, Polonia Środa Wielkopolska - Włókniarz Kalisz (przełożony), Bałtyk Gdynia - Lech II Poznań 1:4, Unia Solec Kujawski - Górnik Konin 1:2, Świt Szczecin - Elana Toruń 2:1, Kotwica Kołobrzeg - Energetyk Gryfino 3:0 vo, Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 2:1.

W najbliższą sobotę trzecioligowcy stoczą 20. serię pojedynków tego sezonu. Wierzyca o godz. 15 zagra w Szczecinie z rezerwami tamtejszej Pogoni.