Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

W starostwie powstał drugi związek zawodowy. Przewodniczący: "niektórzy myślą że im jest gorzej, tym lepiej"

  • 15.03.2018, 07:49
  • redakcja
W starostwie powstał drugi związek zawodowy. Przewodniczący: "niektórzy myślą że im jest gorzej, tym lepiej"
W Starostwie Powiatowym w Tczewie kolejni pracownicy zakładają związek zawodowy. Jak mówią, jest jeszcze czas, by usiąść do stołu i zacząć rozmawiać. Nowym przewodniczącym został Włodzimierz Mroczkowski.

Minęło półtora roku od powołania w starostwie pierwszego związku zawodowego. Wówczas wywoływało to lawinę komentarzy i spekulacji o przyczynę takiego ruchu ze strony pracowników. Jak twierdzili zatrudnieniu w urzędzie, walczą o zabezpieczenie praw pracowniczych oraz ochronę ich interesów. Pierwszym przewodniczącym NZSS „Solidarność” został Mirosław Kaffka. 

Żak Starogard
Żak Starogard
Żak Starogard

Po co drugi?
W ub. tygodniu do redakcji GT dotarła informacja o założeniu drugiej struktury związkowej w starostwie. 

- To nie tyle pomysł, co potrzeba skomunikowania szerszego grona pracowników ze starostą – mówi Włodzimierz Mroczkowski, naczelnik Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tczewie. - Pracowników, którzy mają różne i szerokie spojrzenie na funkcjonowanie starostwa. Administracja publiczna to nie jest przedsiębiorstwo, kapitał czy produkcja. To dobra organizacja, dobra funkcjonalność i służebność dla społeczeństwa. (...)

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strzelec wyborowy
strzelec wyborowy 20.03.2018, 11:54
Mroczkowski dorabia, bo obniżyli mu emeryturę w ramach dekomuniazcji! Żenada i cyrk!!
Joanna
Joanna 22.03.2018, 19:13
On powinien być już dawno na emeryturze !
Tcz
Tcz 18.03.2018, 21:50
Dwa związki, zawodowe to jakiś cyrk! Ktoś tu coś kombinuje. Przewodniczącego związków zawodowych nie można zwolnić z pracy. Uzasadnienie w tym artykule, potrzeby drugiego związku, to absolutne wodolejstwo i mowa trawa
saper
saper 18.03.2018, 21:29
To Mroczkowski się uchował? Przecież wszyscy co działali w PRL, zostali odsunięci i zabrano im emerytury w ramach dekomunizacji.
ogniomistrz Kaleń
ogniomistrz Kaleń 18.03.2018, 21:38
Tym z Ludowego Wojska Polskiego też.
BC
BC 18.03.2018, 21:13
Mroczkowski, jaką masz emeryturę? Przecież podlegasz pod ustawę dekomunizacyjną!
wzb
wzb 16.03.2018, 07:58
Widać że te urzędasy mają za dużo czasu, a za mało pracy że mają czas na takie intrygi , do roboty!!!
były związkowiec
były związkowiec 15.03.2018, 13:51
"Ideał sięgnął bruku"chciałoby się rzec za Norwidem...
Wyborca
Wyborca 15.03.2018, 12:32
Zlikwidować starostwo w Starogardzie Gd.
OBI
OBI 15.03.2018, 12:30
Wprost pokazana arogancja wladzy
On
On 15.03.2018, 12:48
W starogardzie Gd też !!!!
WWW
WWW 15.03.2018, 11:39
chichot historii, Mroczkowski przewodniczącym związków zawodowych
Mieszkaniec Tczewa!
Mieszkaniec Tczewa! 15.03.2018, 20:44
Smieszniej juz byc nie moze.????
PIS
PIS 15.03.2018, 11:26
ZLIKWIDOWAĆ STAROSTWO W TCZEWIE!!!!!!!
Kierownicy kontra pracownicy?
Kierownicy kontra pracownicy? 15.03.2018, 09:26
Wklejam tekst z facebooka radnego Urbana ......W Starostwie Powiatowym w Tczewie od niedawna funkcjonują już DWA związki zawodowe...WoW !! Najpierw - w tej kadencji - powstał NSZZ Solidarność skupiający szeregowych pracowników starostwa, a kilka dni temu powstał Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych Starostwa Powiatowego w Tczewie, a w nim m.in. Przewodniczący Związku Włodzimierz Mroczkowski - naczelnik Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego, Wiceprzewodnicząca Związku Gizela Stefańska - radca prawny; Skarbnik Związku Maria Jasińska - naczelnik Wydziału Finansów, a w Komisji Rewizyjnej Związku jest Wacław Pobłocki - naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami oraz Barbara Bojanowska z Kontroli, wśród założycieli także Brygida Zacholla zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu... pytanie brzmi, czy Związek Kierowników powstał, żeby zneutralizować Związek Pracowników, czy może tylko w Obronie Własnej??? Dodam pytanie czy pan Mroczkowski miał sprawę o mobbing z pracownikiem, ktory jest w drugim związku????
XYZ
XYZ 15.03.2018, 14:08
Przecież to ruch zabezpieczający własne 4 litery przed ewentualnym zwolnieniem. Przypominam tylko, że Mroczkowski od wielu już lat pobiera pokaźną emeryturę wojskową.
luk
luk 15.03.2018, 11:21
To nie jest już śmieszne, a groźne.
QQ
QQ 15.03.2018, 08:04
Jak widać demokracja ma bardzo duże luki i jest czasami szkodliwa.

Pozostałe