Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności czwartkowego pożaru przy ul. Saperskiej. W sumie cztery osoby trafiły do szpitala

  • 12.03.2018, 06:47
  • KPP Tczew
Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności czwartkowego pożaru przy ul. Saperskiej. W sumie cztery osoby trafiły do szpitala KPP Tczew
W czwartek (8 marca) policjanci z Tczewa pracowali na miejscu pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym na ul. Saperskiej. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wspólnie ze strażakami sprawdzali czy z mieszkańców nikt nie potrzebuje pomocy. W wyniku tego pożaru cztery osoby trafiły do szpitala. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

8 marca br. o godzinie 9.55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego miało dojść w budynku wielorodzinnym na ulicy Saperskiej.

Żak Starogard
Żak Starogard
Żak Starogard

- W to miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału prewencji oraz wydziału ruchu drogowego, którzy ustalili, że doszło do pożaru jednej z piwnic w tym budynku - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Funkcjonariusze zabezpieczyli teren przyległy przed dostępem osób postronnych, na którym trwała akcja gaśnicza. Strażacy w piwnicy znaleźli nieprzytomnego 46-latka, który po reanimacji trafił do szpitala. Pomocy lekarskiej wymagały również 29, 70 i 93-latka, które z objawami podtrucia dymem trafiły do szpitala.

W związku z dużym zadymieniem wszystkich klatek schodowych bloku policjanci wspólnie ze strażakami wchodzili do mieszkań i sprawdzali czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Jednocześnie funkcjonariusze informowali mieszkańców o szczelnym zamknięciu okien i drzwi w taki sposób aby dym nie dostawał się do mieszkań. Po ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń piwnicznych technik kryminalistyki i śledczy wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca pożaru. Teraz policjanci będą wyjaśniać przyczynę tego pożaru oraz ustalać czy do tego zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie.

KPP Tczew

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe