Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Podrzuciły 9 piesków pod schronisko, teraz usłyszą zarzuty? Już dziś szczeniaki gotowe do adopcji!

  • 9.03.2018, 07:02 (aktualizacja 09.03.2018 09:36)
  • Karol Uliczny
Podrzuciły 9 piesków pod schronisko, teraz usłyszą zarzuty? Już dziś szczeniaki gotowe do adopcji! OTOZ Animals Schronisko w Tczewie
Wczoraj (8 marca) do Prokuratury Rejonowej w Tczewie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z podrzuceniem 9 szczeniaków pod wejście tczewskiego schroniska. Wcześniej internauci namierzyli sprawców dzięki wrzuconemu do sieci nagraniu z monitoringu.

Dwie młode kobiety, które zdecydowały się zostawić psiaki pod schroniskiem, mogą odpowiadać za znęcanie się nad zwierzętami, za co kodeks karny oraz ustawa o ochronie zwierząt przewidują nawet 3 lata więzienia. To przestroga dla osób, które chciałyby w podobny sposób pozbyć się niechcianych "pupilów".

4 marca br. w tczewskim schronisku przy ul. Malinowskiej pojawiły się dwie kobiety, które poprosiły o możliwość zostawienia dziewięciorga, ok. 6-tygodniowych szczeniaków. Na odpowiedź, że nie ma na to obecnie szans, zareagowały w bezmyślny sposób. Wróciły pod schronisko i nie informując nikogo, podrzuciły karton z żywym pakunkiem. Za audi, którym przyjechały, próbował jeszcze podążyć pracownik schroniska, ale auto dość szybko zgubiło przysłowiowy ogon.

- Poinformowaliśmy panie, że nie możemy przyjąć szczeniaków z powodu wirusa, który mógłby być dla nich zagrożeniem - mówi Anna Ciaś, zastępca kierownika schroniska OTOZ Animals w Tczewie. - Ponadto zaproponowaliśmy, aby zrobiono im zdjęcia, dzięki którym psiaki mogłyby znaleźć nowych właścicieli w internecie. Dzisiaj adopcje udaje się przeprowadzić w kilka dni. Panie jednak wyszły niepocieszone.

Dzięki nagraniu, które schronisko wrzuciło do sieci, udało się namierzyć zarówno sprawczynie, jak i właścicielkę zwierząt. U tej ostatniej znaleziono suczkę, mamę rozbrykanego potomstwa. Psa zabrano z uwagi na warunki w jakich był trzymamy. Zgodę wydała na to sama właścicielka. Tczewska prokuratura przyjrzy się czy w tym przypadku doszło do przestępstwa, natomiast schronisko apeluje do chętnych mieszkańców o zaadoptowanie szczeniaków.

- W piątek szczeniaki będą zaszczepione i od rana gotowe do adopcji - mówi Anna Ciaś. - Jeżeli są osoby, które chciałyby wziąć jednego z nich pod swoją opiekę, to serdecznie zapraszamy. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

N
N 11.03.2018, 14:43
Mam nadzieję że nie zostaną ukarane. One zadbały o bezpieczeństwo psów najlepiej jak potrafiły, wykazały dobrą wolę.
ja
ja 10.03.2018, 23:09
Czy ktoś zna znaczenie słów "znęcanie się nad wierzętami"? Ja pojmuję to inaczej -dosłownie. Pozdrawiam.
...
... 10.03.2018, 12:10
Schronisko ratuje i pomaga zwierzętom, a dlaczego te panie mają być ukarane skoro oddały pieski w fachowe ręce. A co miały zrobić? Utopić je? Czy zakopać w jakimś dole? Popieram postępowanie tych kobiet.
Odpowiedzialny właściciel psa
Odpowiedzialny właściciel psa 10.03.2018, 12:24
A odpowiedzialność za swoje psy? Zaproponowano pomoc w znalezieniu nowych domów, i to bardzo szybko, ale nie, trzymały 6 tygodni a potem natychmiast musiały się pozbyć. Popieram kary dla takich, to właściciel jest odpowiedzialny za swoje psy, nie schronisko.

Pozostałe