Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Raz ukradli buty, wrócili po kolejne, do tego samego sklepu. Tym razem bez "sukcesu"...

  • 6.03.2018, 14:25
  • KPP w Tczewie
Raz ukradli buty, wrócili po kolejne, do tego samego sklepu. Tym razem bez "sukcesu"... KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w jednym ze sklepów próbowali ukraść obuwie sportowe warte prawie 220 zł.. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 30-latek oraz 25-latka mają związek z innym przestępstwem kradzieży w tej samej placówce.

4 marca br. ok. godz. 15.30 dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów ujęto dwóch sprawców kradzieży. Na miejsce pojechali policjanci z patrolówki, którzy w rozmowie z personelem ustalili, że mężczyzna z kobietą próbowali ukraść obuwie sportowe warte prawie 220 zł. Wezwani funkcjonariusze wylegitymowali 25-latkę oraz 30-latka.

- Ustalono, że mężczyzna i kobieta mieli związek z innym przestępstwem w tej placówce - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Zajmujący się sprawą stróże prawa ustalili, że sprawcy w połowie stycznia br. ukradli trzy pary butów wartych ponad 650 zł. Zatrzymani mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży. Wkrótce usłyszą dodatkowe zarzuty dotyczące wykroczenia usiłowania kradzieży. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za takie wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe