Wtorek, 14.08.2018, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Jeszcze w czerwcu zbiórka i piękny sukces we Florencji. Dziś chluba miasta przestaje istnieć!

  • 6.03.2018, 07:19 (aktualizacja 06.03.2018 07:37)
  • red.
Jeszcze w czerwcu zbiórka i piękny sukces we Florencji. Dziś chluba miasta przestaje istnieć! (MW) Zdjęcie z rozdania nagród starosty tczewskiego w dziedzinie kultury przejdzie do historii. Niestety była to pierwsza i ostatnia tego typu nagroda młodzieżowego chóru.
Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie, radny Grzegorz Wasielewski ze smutkiem poinformował o zakończeniu działalności przez Cantores Minores. Informacja jest tym bardziej zaskakująca, że jeszcze kilka miesięcy temu chór odniósł jeden ze swoich większych sukcesów na festiwalu we Florencji. - Nie do końca układała nam się współpraca z gminą – mówi rozczarowana opiekunka rozwiązanej grupy.

Zdziwienie radnych oraz przybyłych gości było ogromne. Jak się okazało niewiele osób posiadało wiedzę na ten temat. Jeszcze w czerwcu ub. r. chór wraz z swoją dyrygentką Izabelą Chyłą zbierał fundusze na wyjazd do Florencji na prestiżowy festiwal Leonarda da Vinci. Wówczas jako jedyni reprezentowali nasz kraj. Z Włoch przywieźli srebrny oraz brązowy medal, czym szczyciły się zarówno miasto jak i powiat. Przez lata działalności chór wypracował sobie dobrą markę. Zawsze świetnie przygotowany, nie tylko wokalnie, ale również wizualnie, stanowił chlubę miasta. (...)

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

....
.... 8.03.2018, 11:01
No jo znowu gniewskie piekiełko. Czas stąd zwijać żagle. Nie robisz nic źle, wychylisz głowę to ci ją utną.
matka
matka 8.03.2018, 10:58
...i nosek utarty P. Chyła -BrAwo!!
gniewianin
gniewianin 7.03.2018, 09:16
Wstyd,wstyd,wstyd-dyrygent Chyła :(
MAMA
MAMA 6.03.2018, 19:49
Dobrze ujete -SPECYFICZNA PANI IZA-DLA KTOREJ LICZY SIE TYLKO KASA I TA UNIESIONA GLOWA.DOBRA REAKCJA DZIEWCZYN !!JESTES TYLKO CZLOWIEKIEM I TRAKTUJ TAK LUDZI PANI CHYLA!!WIELKA PORAZKA -MOZE TERAZ BEDZIESZ "NORMALNA"
Zycie
Zycie 6.03.2018, 18:51
Prowadzaca Kłamnie i zrzuca wine na innych.
Troche pokory by jej sie przydalo.Konkurs fajny w Florencji i nalezy sie cieszyc z miejsca zdobytego.Lecz ten konkurs nic nie znaczy ,zadne wielkie chury nie wystepuja.To pierwsza edycja wiec jaka miał historie.
Nie umiejszajac drygentce.Natomiast zle traktowała chorzystki dlatego poodchodziły.Jej samej sie wydawało.ze teraz na nia czeka CAŁY Swiat i Gdansk a tak niestety nie jest.
Gniew dla niej do bagno,a Gniew to miejsce ktore jej dalo wszystko.Gdynia to nie wszystko!!!
Lily White
Lily White 6.03.2018, 18:39
Polecam redaktorom tej gazety najpierw zebrać fakty, a nie pogłoski i skorzystać z rzetelnego źródła, jak może na przykład wywiad z dyrygent Chyłą, czy chórzystkami, a nie utworzyć artykuł trzymający się jednej informacji.
"Wówczas jako jedyni reprezentowali nasz kraj." - nieprawda. W konkursie brał również udział polski chór Puellae Orantes. "Z Włoch przywieźli srebrny oraz brązowy medal" - kolejna nieprawda, ponieważ chór zdobył srebrny (kategoria: F; muzyka sakralna) oraz brązowy dyplom (kategoria: C; młodzieżowe chóry, muzyka świecka).
******************
Duża część chórzystek odeszła ze względu na szkołę, na której chciały się skupić, ponieważ próby zabierały im dużo czasu i wymagane było, by stawiały się na nich wszystkich.
Lecz znalazła się i część, która nie miała ochoty współpracować ze specyficzną panią Izabellą.
Gdy chórzystki z obu tych grup opuściły organizację, zostało na tyle mało osób by chór po prostu rozwiązać.
rozczarowana
rozczarowana 14.03.2018, 07:20
Izunia naprawdę ??
Hmmm
Hmmm 6.03.2018, 14:53
Prawda jest taka że, połowa chórzstek odeszła z powodu bardzo złego zachowania przez P. Chyłe, i dlatego chór upadł.
Ereberemere
Ereberemere 7.03.2018, 06:42
Dobrze gada! Polac mu!
bb
bb 6.03.2018, 13:23
traktowanie przez prowadzaca zle i jest final
Anonim
Anonim 6.03.2018, 12:53
Złe traktowanie churzystek przez p. dyrygent spowodowało rozwiązanie churu
Gosc
Gosc 6.03.2018, 12:44
No ładnie opisane ale prawda jest taka ze duzo dziewczyn po prostu odeszło i nie mial kto już spiewac czemu nikt tego nie powie tylko zwala wszystko na gmine?
matka
matka 6.03.2018, 13:07
dziewczyny odeszły bo miały dość humorów, taka prawda
pomoc finansowa