Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ukradł mieszkańcowi kartę płatniczą. Następnie zbliżeniowo zapłacił nią... 47 razy

  • 23.02.2018, 16:26
  • KPP w Tczewie
Ukradł mieszkańcowi kartę płatniczą. Następnie zbliżeniowo zapłacił nią... 47 razy KPP w Tczewie
Kryminalni z Tczewa zatrzymali 31-latka podejrzanego o przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca ukradł kartę płatniczą zgłaszającemu, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał związek z dwiema innymi kradzieżami oraz usiłowaniem włamania.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie 51 zarzutów, a prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. W miniony wtorek (20 lutego br.) tczewscy kryminalni zajmując się sprawami dotyczącymi kradzieży oraz kradzieży z włamaniem ustalili i zatrzymali podejrzanego 31-letniego mieszkańca Tczewa. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł kartę płatniczą, a następnie 47 razy płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 2 tys. złotych.

Zatrzymany 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami kradzieży na terenie miasta. Podczas tych zdarzeń sprawca kradł elektronarzędzia oraz pieniądze. Dodatkowo kryminalni ustalili, że 31-latek próbował się włamać do jednego ze sklepów, lecz spłoszył go alarm.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 51 zarzutów m.in. za kradzieże i kradzieże z włamaniem, które jak się okazało popełnił w warunkach recydywy. Wczoraj prokurator zastosował 
wobec 31-latka dozór policyjny. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych przestępstw w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.
 

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żart
Żart 27.02.2018, 16:34
51 zarzutów, recydywa i tylko dozór policyjny. Ha ha ha

Pozostałe