Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Zamek odgradza się od Mikrostyku. Będzie nowa droga za 1,6 mln zł

  • 12.02.2018, 07:24
  • (MW)
Zamek odgradza się od Mikrostyku. Będzie nowa droga za 1,6 mln zł
Ponad 1,6 mln zł zostało zapisanych w tegorocznym budżecie gminy na budowę drogi do firmy Mikrostyk. Do końca lutego br. ma zostać ogłoszony przetarg, a nawierzchnia ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie Tomasz Sikora, wiceburmistrz Gniewu, wspomniał o budowie i o terminie wykonania. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, o ile znajdzie się wykonawca.

Po drugiej stronie muru

Zamek w Gniewie jako właściciel obiektu i terenów okalających, zadecydował o wypowiedzeniu umowy użyczenia przejazdu firmie Mikrostyk, drogą prowadzącą do zamku. Teren przy zamku, w tym droga dojazdowa, zostanie przeznaczony do innych celów związanych z działalnością zabytku. Do końca tego roku, zgodnie z wcześniejszą umową z zamkiem, miasto zobowiązało się wybudować połączenie drogowe do zakładu.

- Jako właściciel ma do tego prawo i nikt tego nie podważa – mówił Tomasz Sikora. - Najważniejsze, że mamy zapewnione na to środki i radni zgodzili się przegłosować budżet razem z tą inwestycją.

Droga zostanie wybudowana po drugiej stronie muru. (...)

(MW)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 14.02.2018, 14:27
Widać ,ze miasto jest bogate skoro buduje drogę dojazdową do prywatnej firmy ?
Chyba ,ze to droga publiczna ktora ma służyć równiez innym mieszkancom i uzytkownikom.
kats
kats 14.02.2018, 15:42
Gmina ma obowiązek zapewnienia dojazdu firmom z terenu...
lewizna
lewizna 14.02.2018, 16:07
a z jakich przepisów on wynika?
kats
kats 15.02.2018, 07:58
Ustawa o drogach publicznych, ustawa o samorządzie gminnym, rozporządzenie ministra infrastruktury...
Mikrostyk
Mikrostyk 14.02.2018, 08:03
W artykule rzeczywiście jest spora nieścisłość, prosimy nie wzburzać w sobie negatywnych emocji :) Mikrostyk ze swoim najbliższym sąsiadem- Wzgórzem Zamkowym i jego Zarządem żyje w bardzo dobrych stosunkach. Pozdrawienia!
Marcin P.
Marcin P. 13.02.2018, 22:35
Panie Tomaszu kłamstwa to pana dewiza. Nikt na zamku nie powiedzial ani nie wypowiedział umowy firmie Mikrostyk.jest pan urodzonym kłamcą.
Tomasz Sikora
Tomasz Sikora 14.02.2018, 21:47
Szanowny Panie Marcinie nie autoryzowałem tej rozmowy ze mną. Nawet zdjęcie jest nieaktualne, sprzed dwóch lat i sprzed 40 kg. Pozostałą część Pana wypowiedzi i oceny pozostawiam bez komentarza, po pierwsze dlatego, że ukrywa się Pan i nie stać Pana, żeby podpisać się imieniem i nazwiskiem a po drugie Pana opinia o mnie nie ma dla nie najmniejszego znaczenia. Mam innego Recenzenta mojej postawy i zachowań i pozostanę Mu wierny.
czytelnik
czytelnik 12.02.2018, 21:33
Frajerzy Ci z Gniewu -zamek dyktuje co chce a Burmistrz zgadza się na wszystko -ile jeszcze kasy gmina doplaci do sprzedaży zamku !za bezcen sprzedano a teraz jeszcze gmina musi odbudować nową drogę dla prywatnej firmy -co w rzeczywistości powinno być! ze firma kończy działalność gdyż wiedziała ze z chwilą sprzedaży istnieje prawdopodobieństwo ze zamek wy mówi użyczenie drogi -był czas by firma sama zadbała o nową drogę !
proste jak drut
proste jak drut 14.02.2018, 09:26
procedura - działanie na szkodę gminy

Pozostałe