Czwartek, 16.08.2018, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Zbili szybę i włamali się do lombardu. Mieli pecha...

  • 1.02.2018, 14:49
  • red.
Zbili szybę i włamali się do lombardu. Mieli pecha... KPP Tczew
Policjanci z Tczewa zatrzymali trzech mieszkańców powiatu tczewskiego podejrzewanych o usiłowanie włamania się do lombardu. Według policyjnych ustaleń sprawcy zbili szybę w oknie lombardu i próbowali ukraść przedmioty wystawione na sprzedaż. Zatrzymany 19 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu, a 13-latka policjanci przekazali rodzicom.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i zostali objęci policyjnym dozorem, zaś nieletni stanie przed sądem rodzinnym. 31 stycznia br. o godzinie 0.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o próbie włamania do jednego z lombardów w tym mieście. W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze patrolówki, którzy w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili rysopisy trzech sprawców. Stróże prawa ustalili również, że sprawcy zbili szybę w oknie wystawowym lombardu i próbowali ukraść przedmioty wystawione na sprzedaż. Gdy to się im nie udało, uciekli z miejsca zdarzenia. Interweniujący funkcjonariusze podczas sprawdzania pobliskiego terenu na jednej z ulic zauważyli jednego z mężczyzn, który odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Okazało się, że był to 19-letni mieszkaniec Tczewa, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 

Podczas dalszej penetracji ulic policjanci zauważyli dwóch kolejnych mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Stróże prawa zatrzymali 20-latka oraz o 7 lat młodszego jego kolegę. Zatrzymani dorośli mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zaś nieletniego z jednostki policji odebrali rodzice.

Wczoraj 19 i 20-latek usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania włamania, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Sprawa nieletniego trafi natomiast do sądu rodzinnego. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe