Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Hostel, bar bistro oraz punkt informacji turystycznej w jednej z kamienic na rynku?

  • 23.01.2018, 07:57
  • (MW)
Hostel, bar bistro oraz punkt informacji turystycznej w jednej z kamienic na rynku? (MW)
Jeszcze nie została dokończona pierwsza część rewitalizacji, a w związku z nią utrudnienia, a już mieszkańcy Gniewu mają kolejną zagwozdkę. Chodzi o nową spółkę, która miałaby powstać w gminie. Mieszkańcy pytają, po co? I czym miałaby się zajmować?

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o tajemniczej spółce, która miałaby zostać zawiązana w gminie Gniew. News rozpalił ciekawość internautów, zwłaszcza tych, którzy znają sytuację finansową gminy i boją się kolejnych wydatków z budżetu. Sprawa jest tym ciekawsza, że inna gminna spółka Inwest-Kom pierwotnie odmówiła współdziałania w tym zakresie z…samorządem. Tomasz Sikora, wiceburmistrz Gniewu uspokaja i tłumaczy, że projekt nie jest nowy oraz dziwi go brak wiedzy w tym temacie. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew


Republika Gniewska

O spółce miała być mowa na komisjach rady gminy, dlatego wiceburmistrz nie rozumie skąd zamieszanie. W projekcie rewitalizacji jest zapis o powołaniu tzw. Republiki Gniewskiej, która swoją siedzibę będzie mieć się w budynku przy pl. Grunwaldzkim 14. Obiekt od pewnego czasu jest pusty. Sklep, który znajdował się na dole został przeniesiony na ul. Piłsudskiego, a mieszkańcy zostali przesiedleni do innych lokali. Zastępca burmistrz wyjaśnia, że w kamienicy zostanie otwarty hostel i punkt gastronomiczny – bistro oraz punkt informacji turystycznej. Ma to przyciągnąć turystów z mniej zasobnym portfelem, których nie stać na nocleg na zamku, a chcieliby przyjechać do Gniewu i zostać w nim na dłużej. Dodatkowo punkt informacji turystycznej będzie sprawował „opiekę” nad rynkiem Starego Miasta, jego imprezami i wszelką działalnością wokół niego.

- Spółka zostaje powołana, bo jako gmina nie możemy prowadzić działalności gospodarczej ani pozyskiwać darczyńców – mówi Tomasz Sikora. – Chcieliśmy, aby przejął to Inwest-Kom, ale ten nie zgodził się wziąć zadania na siebie. Wolałby powołać do tego nową spółkę „córkę”, by łatwiej dało się zarządzać nowym podmiotem. (...)

(MW)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 24.01.2018, 19:59
Gniewskie drogi to porażka,brak pieniędzy na wszystko, a tutaj jakaś nowa nie wiadomo jaka spółka? Dziwne.. Mam nadzieje ze sprawa się wyjaśni.
Omo
Omo 23.01.2018, 23:50
to jakies nieporozumienie...kto tam inwestuje..raz tam byłem w sobote o 13stej z ziomkami na rynku...chcielismy do pizzeri jakiejs a tu zonk...wszystko zamkniete...same menele plus Adam Szczypjor z tapczanem na grzbiecie na opał...
wyborca
wyborca 23.01.2018, 21:59
"Mieszkańcy pytają"....od kiedy jeden niedoinformowany radny w tej sprawie jest nazywany.....mieszkańcy.Dbałość tego radnego o finanse gminne jest nad podziw wielka.....szkoda tylko jak organizował z góry przegrane referendum w sprawie odwołania burmistrz to jakoś o finansach nie rozpisywał się ani też nie angażował kolegi-redaktora TCZEWSKIEJ do opisania.Hipokryzja tego ok.130 głosowego radnego jednego obwodu głosowania jest o tyle ciekawa że uważa się za radnego całej gminy.Myślę że zostanie zweryfikowany już w następnych wyborach.......Sprawy Wojtka S nie zapomnimy.....
obywatel X
obywatel X 24.01.2018, 07:28
Kolejny wielbiciel magistratu i IK ,wyborca....chyba stanowiska się nie dostało,proponuję startować na radnego,wtedy Ciebie zweryfikujemy....
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2018, 22:33
zapomniałeś się podpisać: Niedoszły Prezes Spółki Republika Gniewska....
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2018, 22:28
Zapomniałeś się podpisać: Niedoszły Prezes Spółki :)))
pamiętliwy
pamiętliwy 24.01.2018, 20:34
Twoja choroba to prawdopodobnie Schizofrenia paranoidalna to postać schizofrenii, z którą przeciętny człowiek utożsamia sobie obraz osoby cierpiącej na zaburzenia schizofreniczne. W przebiegu schizofrenii paranoidalnej dominują omamy i urojenia.Bez pomocy lekarza nie poradzisz sobie.Sam powinieneś się podpisać a później żądać aby ktoś inny to zrobił.Będąc radnym masz wpływ na to co dzieję się w realu.Wymyślasz dla potrzeb swojego lansowania rzeczy przyszłe być może prawdopodobne (np:pijaństwo P.Burmistrz,przekroczenia uprawnień śp.Wojtka Szulca,referendum i wiele innych)których nigdy nie udowodniłeś......doprowadziłeś do tragędii.....tym swoim lansem.Być może prokuratura ciebie oczyściła.....ale moralny smród został....ty zamiast wyciągnąć z tego wnioski brniesz dalej w szaleńczym medialnym oskarżaniu i napadaniu na różnych ludzi i środowiska.Największy twój strach to anonimowość wielu osób które po prostu nie lubią twoich metod działania.Osoby te i inne się ujawnią się.....podczas wyborów i będzie to dla ciebie największa zmora.I nie odgrażaj się.....taki mocny nie jesteś.Więcej pokory.....
Lubie Gniew
Lubie Gniew 29.01.2018, 16:49
To chybs świństwo tak pisać...
obserwator
obserwator 29.01.2018, 19:06
Też uważam że to świństwo tak pisać.Redaktor Gazety Tczewskiej przed napisaniem "rzetelnej"informacji przeprowadzić wywiad z każdą ze stron a nie tylko wysłuchać jednej......i przede wszystkim nie powinien być stroną.
ciekawy
ciekawy 1.02.2018, 12:39
No właśnie KTO TO MIESZKAŃCY.Z nazwiska i imienia chcielibyśmy ich poznać.
Gniew
Gniew 23.01.2018, 18:13
Debile
I jeszcze raz debile
Nie potrafię wydać cudzych pieniędzy i wykonać porządnie rewitalizacji a chcą zarabiać
Debile
igor
igor 23.01.2018, 15:18
wybory sie zblizaja
mieszkankagniewa
mieszkankagniewa 23.01.2018, 12:30
Hmm, troche to podejrzane..
czytelnik
czytelnik 23.01.2018, 08:25
Mogę zostać prezesem tej firmy ?czy miejsca zarządu już są zarezerwowane dla swoich?

Pozostałe