Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

W Gniszewie tracą cierpliwość. Zostali bez sklepu oraz podstawowych produktów

  • 19.01.2018, 07:39
  • Karol Uliczny
W Gniszewie tracą cierpliwość. Zostali bez sklepu oraz podstawowych produktów Jak wskazuje baner, nowy właściciel sklepu w Gniszewie próbował go wynająć, a nawet sprzedać.
Z pozoru błaha sprawa, uciążliwym problemem niewielkiego Gniszewa. Od kiedy w miejscowości zamknięto sklep, starsi mieszkańcy zdani są na łaskę rodzin oraz sąsiadów. Nowy właściciel nieruchomości zapewnia, że kłopoty z dostępem do produktów pierwszej potrzeby wkrótce się skończą.  ​​​​​​​

Niewielki budynek byłego sklepu spożywczo-przemysłowego stoi przy prostym odcinku „berlinki” w samym sercu wsi. Podróżni chcący zaopatrzyć się w małe co nie co, nie mają tu jednak czego szukać. Od 1 listopada ub. roku, okna i drzwi obiektu szczelnie zasłaniają białe rolety.

Co mają powiedzieć starsi?

Brak punktu zaopatrywania w podstawowe produkty jeszcze bardziej doskwiera miejscowym, którzy od dwóch i pół miesiąca skazani są na zakupy w okolicznych wsiach lub w Tczewie.

- Ja mam samochód i zawsze mogę podjechać do miasta, ale co mają powiedzieć starsi – pyta mieszkaniec, który zgłosił nam problem. - Jak zabraknie chleba czy mleka, to mają chodzić po sąsiadach i prosić? Gdy ktoś jedzie, to zawsze potrzebującemu pomoże. Ale ile to jeszcze może trwać? Mamy żal do prezesa Gminnej Spółdzielni, który nie licząc się z mieszkańcami, wystawił swoje sklepy na sprzedaż. Przez to teraz cierpimy.

Okazuje się, że Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z siedzibą w Tczewie sprzedała nie tylko sklep w Gniszewie, ale także w Brzuścach oraz Swarożynie (2016). Tym samym zmienili się także dotychczasowi dzierżawcy. Nie wszyscy byli w stanie przyjąć nowe warunki zaproponowanej współpracy.  (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec Gniszewy
Mieszkaniec Gniszewy 28.01.2018, 11:45
Może i zrobiła błąd w słowie półka ale co ma rację to ma ,a do tego jeszcze ta żurlandia Gniszewska stojąca w sklepie i odająca swoje potrzeby fizjologiczne za sklepem .Jak się przechodziło obok to okropny fetor ! Mi nie brakuje tego sklepu
Heheszki
Heheszki 23.01.2018, 14:13
Muaaaaah ty też "pułko" nie grzeszysz inteligencją ;P
Muaaaaah
Muaaaaah 21.01.2018, 22:43
Mnie tez nie brakuje sklepu i tak w nim nic nie bylo tylko puste pulki a ceny z kosmosu . Raz ze brak plotek wiecej niz towaru na polkach zenada :) Wszyscy we wsi wiedzieli ile co i jak brali na zeszyt .. Masakra ! hahahh ! BARDZO SIE CIESZE ZW SKLEPU NIE MA . Właściciele tez nie błyszczeli inteligencja ...
Gall
Gall 23.01.2018, 19:51
Szkoda, że nawet w internecie nie możemy być anonimowi. Pozdrawiam serdecznie
Bunia
Bunia 20.01.2018, 18:40
Również mieszkam w Gniszewie od urodzenia i powiem szczerze że tego sklepu mi przynajmniej nie brakuje, nie mamy do Tczewa stu kilometrów żeby nie podjechać po potrzebne rzeczy. Masakra normalnie jakaś, ten temat urasta do rangi tragedii, ta cała "tczewska" schodzi na psy, przeczytałam ten artykuł tylko że względu na to że w nagłówku była nazwa mojej miejscowości. Pozdrawiam.
Biedra
Biedra 20.01.2018, 18:29
Nie bójcie się, niedługo będzie mieli sklep jak marzenie, zatowarowany po sufit. Tylko czy będzie komu w nim kupować. Bo Ci starsi ludzie to raczej nie utrzymają tego sklepu przy życiu. no chyba, że ceny będą jak w biedrze ;)
Sklep
Sklep 20.01.2018, 07:42
Bo tu marudzi jakiś jeden dziadek. Który jak sam mówi ma samochód i może sobie do miasta podjechać. Co do czego otworzą sklep, bo niby ten nowy właściciel ma takie zamiary, a większość i tak będzie jeździć do Tczewa. W Brzuścach ten sam właściciel co w Gniszewie podobno. To jak tak samo zaopatrzy sklep w Gniszewie jak w Brzuścach to ja tam wole do Czarlina jechać. Więcej półek niż towaru... a poza tym bez parkingu to ja mu sukcesów nie wróżę...
Mieszkanka Gniszewa
Mieszkanka Gniszewa 19.01.2018, 22:58
Co to za tragedia Boze!???? jak sklep byl otwarty to i tak wszyscy jezdzili do Tczewa i pobliskich sklepow na zakupy.A teraz wszystkim sklepu brakuje? Dziwne?? A poza tym to w KAŻDYM domu jest chociazby jeden samochod i nie ma problemu zeby pojechac np do Czarlina albo Wacmierka.A najsmieszniejsze jezt to,ze mieszkam w Gniszewie od urodzenia i znam prawie wszystkich mieszkancow i nie kojarze takich osob starszych, ktore nie maja samochodow ???? Jest w okolicy pare takich wsi ,w ktorych nie ma sklepu i jakos żyją i nie marudzą tak jak Gniszewo.Dziekuje za uwage ????
thrr
thrr 19.01.2018, 16:37
To moze przez internet zamówić jedzenie ?
Xxx
Xxx 19.01.2018, 09:08
Ale wielką tragedia,w Małym Miłobądzu już chyba 10 lat sklepu nie ma i też żyją tu starsi ludzie i co teraz?
nig
nig 19.01.2018, 09:02

żale do siebie wybraliście biedronki

Pozostałe