Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Remont ul. Gdańskiej wstrzymany! Nie wiadomo, kiedy wykonawca wróci na plac budowy

  • 16.01.2018, 15:25
  • Karol Uliczny
Remont ul. Gdańskiej wstrzymany! Nie wiadomo, kiedy wykonawca wróci na plac budowy (MW)
Wykonawca przebudowy ulic Gdańskiej i Jedności Narodu zawiesił prace. Powodem są niekorzystne warunki atmosferyczne. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione.

Jak informowaliśmy w poprzednich wydaniach, wykonawca zadania, firma Strabag, przekroczył umowny termin zakończenia modernizacji dwóch ulic na Nowym Mieście. Zgodnie z podpisanym aneksem, miał czas na wykonanie prac do 22 grudnia 2017 r. Mimo zaangażowania znacznych sił, szybkie zakończenie robót nie będzie możliwe. Wszystko przez załamanie pogody. W środę podjęto decyzję o opuszczeniu placu budowy.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

- Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg w Tczewie, jako jednostka realizująca zadanie „Przebudowy ulic Gdańskiej i Jedności Narodu w Tczewie” informuje, że od 16 stycznia 2018 r., decyzją zespołu nadzoru inwestorskiego, prace budowlane zostały czasowo wstrzymane – mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędy Miasta w Tczewie. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomasz_tcz
tomasz_tcz 21.01.2018, 17:30
a wrócą.....?
ja
ja 20.01.2018, 10:18
Gdzie mam się zgłosić w razie uszkodzenia auta przez stan remontowanej drogi? Koszt naprawy ponad 2000zł
Do tablicy
Do tablicy 17.01.2018, 18:08
Czym i jakimi kryteriami kierowała się komisja zamówień publicznych wybierając do wykonania tego zadania, ewidentnie niezdolną firmę ? p.s.Jakoś nie dotarły do mnie wieści o karach umownych(miały być takowe) za opóźnienia przy budowie wiaduktu przy ul.Wojska Polskiego.
Dudu
Dudu 16.01.2018, 21:45
Przecież to miały być sztandarowe budowy Pobłockiego, w roku wyborczym!! Przejechał się na swoich "specjalistach", którzy nie mieli czasu żeby zrobić to dobrze, bo byli zajęci swoimi prywatnymi sprawami.
budowlarz
budowlarz 17.01.2018, 18:16
Swoimi prywatnymi sprawami, czyli swoimi budowami.
jj
jj 16.01.2018, 20:22
Kto zapłaci za straty firm przy ul. Gdańskiej Panie Prezydencie, Urzędu Skarobowego nie interesują kłopoty firm związane z psełdoremontem
Gonzo.
Gonzo. 16.01.2018, 19:03
Inwestycja miała być zakończona bodaj do końca pażdziernika. Termin nie został dotrzymany bo ... pogoda pokrzyżowała szyki (latem! - buhahahaha) i nie bardzo znane "instalacje podziemne". Następny termin - 22.grudzień - od 1. listopada do Świąt Bożego Narodzenia aura była wspaniała! Teraz, praktycznie w środku zimy - zdziwienie, że w końcu nadszedł mróz. DOWALIĆ wszystkim takie kary, że odechce się im oszukiwać innych. Bo kto zapłaci wlaścicielom sklepów, stacji benzynowych za drastyczny spadek obrotów w powyższych punktach? Bo chyba nie miasto i co za tym idzie my, podatnicy.
Gościu z miasta
Gościu z miasta 16.01.2018, 18:56
Wszystkie budowy 2017 r .w Tczewie, były finansowane głównie z funduszy unijnych, przyznanych przez Urząd Marszałkowski. Częściowo były na ten cel przeznaczone też, środki własne Miasta. To jest karygodna niegospodarność i ktoś musi się tym dokładnie zająć. To już teraz o kolizjach się nie mówi, tylko o zimie? Przecież w Polsce są zimy!!
To nasza kasa była
To nasza kasa była 17.01.2018, 19:15
Bredzisz. Wszystkie budowy ulic byly zaplacone z pieniedzy miasta. Ani jednego euro nie dostał prezydent z uni na te budowy ulic.
Magda
Magda 16.01.2018, 18:04
Zaczęli prace w kwietniu zeszłego roku. Było wyedy zaledwie kilka osób. Jak *** zaczęła im się palić nagle na budowie zrobiło się pomarańczowo. Cześć ludzi pracowała druga cześć notorycznie kupowała alkohol na stacji paliw czy w biedronce. A teraz nagle wielkie zdziwienie ze zima przyszła. To jest chore. Ta cała firma strabag łącznie z naszym prezydentem który mam nadzieje długo już nie pobędzie to jest śmiech na sali. Oby dostali jeszcze jedna karę taka żeby kasy im zabrakło i musieli dopłacać.
Marcin
Marcin 17.01.2018, 07:11
Bzykniemy sie na sniegu moja piąteczko z plusem?
Gośćulicy
Gośćulicy 16.01.2018, 17:59
Prace zostaną wznowione wiosną roku 2035 w tym czasie będą lepsze warunki pogodowe zimą.............oświadczenie rzecznika firmy i wróżki.
nestor
nestor 16.01.2018, 16:32
hahaha śmiech na sali...jakie tłumaczenie zima przyszła ?
Mieszkanka
Mieszkanka 16.01.2018, 16:07
Przejazd na jedności nr 27,28,29 to jest *** cyrk!!! Robią sobie z nas wszystkich jaja a nasze szanowne włodarze mają to tak samo w *** jak i ta firma krzak.
Te niby wzmocnione siły robocze powinny być od samego początku a nie jak koniec terminu!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.01.2018, 15:58
Ciekawi mnie kto będzie płacił za uszkodzone zawieszenia w pojazdach przecież zjazd na jedności graniczy z cudem szczególnie pod numer 27
Mieszkaniec