Czwartek, 16.08.2018, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

(ZDJĘCIA, FILM) Nie ma większej miłości - życie i śmierć Maksymiliana Marii Kolbego w CKiS

  • 15.01.2018, 08:00 (aktualizacja 16.01.2018 08:08)
  • (tt)
(ZDJĘCIA, FILM) Nie ma większej miłości - życie i śmierć Maksymiliana Marii Kolbego w CKiS (tt)
W niedzielę 14 stycznia 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się spektakl "Nie ma większej miłości..." opowiadający i życiu Maksymiliana Marii Kolbego.

Przedstawienie zostało wystawione przez Nieformalną Grupę Teatralną przy parafii św. Józefa w Tczewie w reżyserii Andrzeja Muchowskiego. W rolę Maksymiliana Marii Kolbego wcielił się Adam Pezała, zaś w rolę komendanta obozu Auschwitz Andrzej Muchowski. W przerwach pomiędzy scenami byliśmy świadkami rozmowy pomiędzy Ojcem Florianem (Mateusz Kotwica) a Janem Stosikiem - byłym więźniem Auschwitz (Jarosław Brzoskowski).

Maksymilian Maria Kolbe był polskim franciszkaninem, założycielem m.in. miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i Radia Niepokalanów. Przed wojną kierował największym klasztorem katolickim na świecie. 28 maja 1941 trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. 29 lipca 1941 w czasie apelu w obozie sam dobrowolnie poddał się karze śmierci głodową, w zamian za Franciszka Gajowniczka skazanego na śmierć za ucieczkę z obozu.

(tt)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe