Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

(ZDJĘCIA, FILM) Nie ma większej miłości - życie i śmierć Maksymiliana Marii Kolbego w CKiS

  • 15.01.2018, 08:00 (aktualizacja 16.01.2018 08:08)
  • (tt)
(ZDJĘCIA, FILM) Nie ma większej miłości - życie i śmierć Maksymiliana Marii Kolbego w CKiS (tt)
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę 14 stycznia 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się spektakl "Nie ma większej miłości..." opowiadający i życiu Maksymiliana Marii Kolbego.

Przedstawienie zostało wystawione przez Nieformalną Grupę Teatralną przy parafii św. Józefa w Tczewie w reżyserii Andrzeja Muchowskiego. W rolę Maksymiliana Marii Kolbego wcielił się Adam Pezała, zaś w rolę komendanta obozu Auschwitz Andrzej Muchowski. W przerwach pomiędzy scenami byliśmy świadkami rozmowy pomiędzy Ojcem Florianem (Mateusz Kotwica) a Janem Stosikiem - byłym więźniem Auschwitz (Jarosław Brzoskowski).

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Maksymilian Maria Kolbe był polskim franciszkaninem, założycielem m.in. miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i Radia Niepokalanów. Przed wojną kierował największym klasztorem katolickim na świecie. 28 maja 1941 trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. 29 lipca 1941 w czasie apelu w obozie sam dobrowolnie poddał się karze śmierci głodową, w zamian za Franciszka Gajowniczka skazanego na śmierć za ucieczkę z obozu.

(tt)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe