Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

M. Pobłocki: "stawiamy na rowery, nie budowę parkingów." Liczba aut w Tczewie osiąga stan krytyczny

  • 12.01.2018, 09:36
  • Karol Uliczny
M. Pobłocki: "stawiamy na rowery, nie budowę parkingów." Liczba aut w Tczewie osiąga stan krytyczny
Budowa parkingów, inwestowanie milionów w nowe ciągi komunikacyjne to przeszłość – mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Alternatywa dla zakorkowanego miasta to rowery. Promowanie aktywności na dwóch kółkach to nic nowego. Czy jednak ogłaszanie rowerowej rewolucji kosztem inwestycji w infrastrukturę drogową, to nie przedwczesny krok?

Pretekstem do podjęcia tematu są dane zdobyte przez urząd, a dotyczące liczby aut zarejestrowanych w latach 2005-16. Wynika z nich, że w 2005 r. w Tczewie zarejestrowanych było niecałe 11 tys. pojazdów. W 2016 r. już 27 tys.
 

„Należy zniechęcać do jeżdżenia samochodami”

- Nie ma metody, aby wybudować parkingi dla wszystkich. To jest nierealne – mówi włodarz. Jak zaznaczył, przy tym tempie przyrostu aut zostaniemy, tak jak wiele miast, zakorkowani.
- To co obecnie robi się na świecie, to odwrót od komunikacji samochodowej. Nie wspiera się budowy parkingów, wręcz odwrotnie zniechęca się ludzi do tego, by jeździli samochodami. Inwestuje się w infrastrukturę rowerową, pieszą oraz komunikację miejską. Myślę, że to również jest kierunek działań dla nas. Tak jak powiedziałem, przy tym tempie przyrostu samochodów nie jesteśmy w stanie niczego konkretnego zrealizować.

Temat nie jest nowy, jednak tak stanowcze słowa o odejściu od inwestowania np. w parkingi, już tak. Tym bardziej zaskakujące, że miasto ma w tym temacie konkretne plany. Dotyczą choćby rozbudowy parkingu na węźle. Słowa prezydenta dały do myślenia niektórym radnym. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenek
Zenek 14.01.2018, 20:30
Niedługo wybory , mam nadzieję , że to będzie koniec naszego nieudolnego prezydenta. Po takich słowach kup se pan rower i jedź do ekwadoru. Pa pa.
Obywatel
Obywatel 13.01.2018, 10:04
Znowu afera w starostwie w Starogardzie Gd bo okazało się, ze źle rozwiazali umowę o pracę z b.dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i muszą zapłacić jej odszkowowanie w wysokosci ponad 32 tysiecy złotych .
Wstyd panowie bo to srodki publiczne a was tam jest na etatach i tak za dużo a mimo tego
robicie błędy. Który prawnik doradził staroscie takie wypowiedzenie ?
Niech wspólnie z własnych środkow zapłacą za błędy !!!!!
Co za skandal a oni bedą udawć jak to pięknie działają i ze nic się nie stało ?
Tej sprawy nie wolno zamieść pod dywan !!!!
Czyżyk
Czyżyk 12.01.2018, 22:39
Mieszkam na Czyżykowie. Na ulicy Nowowiejskiej wybudowano gdzieś dwa lata temu, ścieżkę rowerową. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś nią jeździł na rowerze. Ona nie ma połączenia komunikacyjnego z innymi ścieżkami. Dla kogo ona jest? Takich nieprzydatnych ścieżek rowerowych w Tczewie jest dużo.
Edi
Edi 12.01.2018, 20:14
Pogięło gościa. Stać mnie żeby nie jeździć z menelami i dziadkami w zatoczonych autobusach a oni mi powiedzą że tak ma być i koniec. W zimę tez mamy rowerami jeździć? Chce prezydenta jako pierwszego zobaczyć jaki jedzie w błotnista pogodę w gajerku i płaszczu, trzymając neseser.
sebas
sebas 12.01.2018, 15:40
Co za kretyn mówi takie słowa!
ytfty
ytfty 12.01.2018, 14:27
To trzeba zlikwidować parking dla urzedników przy urzedzie miasta . Wszyscy na rowery i autobus
Diesel
Diesel 12.01.2018, 22:41
Brawo! Od tego trzeba zacząć!
mieszkaniec
mieszkaniec 12.01.2018, 12:20
Sam baranie zniechęciłeś mieszkańców tego miasta do komunikacji miejskiej a teraz piszesz że inne miasta inwestują w taką infrastrukturę
Sam nie wiesz co mówisz ale to już tylko kilka mc jak mieszkańcy ciebie pogonią szkodniku.
Piotr
Piotr 12.01.2018, 12:16
Witam
Dlaczego serwis nic nie pisze o SKANDALU w Budżecie Obywatelskim? Mieszkańcy są zbulwersowani!

Wklejam informację z innego serwisu:

O tym, że głosowanie w Budżecie Obywatelskim jest swego rodzaju rywalizacją jest sprawą oczywistą. I wszystko byłoby w porządku, gdyby ta rywalizacja toczyła się w duchu fair play.

Niestety tak nie było chociażby w okręgu VIII. Załączam zdjęcie ogłoszenia, które było wywieszone na klatkach bloku przy ul. Wyzwolenia 3. Już mniejsza o to, że podpisy były zbierane w listopadzie mimo, że formalnie wg harmonogramu BO powinno się to odbywać w dniach od 16.12.2017 r. do 05.01.2018 r. (włącznie). Można uznać, że to po prostu dobra organizacja inicjatorów. Jednak podczas zbierania tychże podpisów informowanie mieszkańców, że nie będzie innych projektów, to już jawna bezczelność. Co bardziej zainteresowani mieszkańcy dowiedzieli się dopiero z internetu, jaka jest pełna lista projektów i jak wielu z nich powiedziało podczas zbierania podpisów, gdyby znali pełną listę zgłoszonych projektów, oddaliby by głos zupełnie na inny projekt, niż sugerowane przez WM nr 3. Do tego trzeba dodać zdzieranie plakatów, informujących o możliwości oddania głosu na inny projekt niż te "jedyne słuszne"...

Czy w innych okręgach były podobne przypadki? Może warto coś zmienić w regulaminie BO na przyszły rok?
Tadek
Tadek 14.01.2018, 20:37
Tak jeśli chodzi o budżet obywatelski to widać , że taka patologia jest w całym Tczewie. Na Al. Zwyciestwa 18 też zbierał gostek podpisy nie mówiąc że jest możliwość głosowania za parkingiem, głosy poszły na kupę kamieni , po których ***ą psy.
Loal
Loal 12.01.2018, 11:09
Stawiacie na rowery?

Szkoda ze tego nie widać, dobra- kawałek drogi po wielkich bulach w końcu powstał, ale jeszcze parkingi dla rowerów, bo tych rowerów nie ma gdzie zostawiać. już nie mówiąc o strachu ze ktoś je ukradnie.
Poza tym ścieżki tez przydało by się żeby miały ciągłość, a nie jak jest teraz..
Pora tez pomyśleć o odkorkowaniu miasta, skoro samochodów przybywa w tak szybkim tempie, a my mamy tylko możliwość przejazdu przez miasto dwiema głównym drogami. a jak jedna jest zamknięta tak jak teraz Gdańska, to całe miasto stoi. Tragedia.
bez umysłu
bez umysłu 12.01.2018, 10:51
Weź się pan ogarnij! Rządzicie w tym mieście od 25 lat i stan dróg oraz parkingów to wasza wina. pozwoliliście budować blok na bloku bez parkingów z ciasnymi uliczkami żeby tylko kasę wydębić od dewelopera. Rozkorkujecie miasto jak ten bur**l na Gdańskiej się skończy. Ciasnomajtkowcy nie rozwiążą problemów komunikacyjnych tego miasta. I do tego jeszcze Meteor. Może o tym pan pogadasz, a nie głupie teorie ciemnemu ludowi chcesz sprzedać
sqter
sqter 12.01.2018, 10:47
Jak rowery to może i motocykle ?
Tczewianin
Tczewianin 12.01.2018, 10:27
Kieruje apel do Pana prezydenta miasta. Skoro stawia Pan na rowery, a nie na budowę parkingów to niech policja nie wypisuje mandatow za parkowanie na chodnikach, brak miejsc parkingowych, to gdzie ludzie maja parkowac swoje auta ? Zaparkuja je na chodnikach, a wtedy przyjezdza policja i wypisuje mandaty. Moze Pan zaplaci te mandaty ze swojej kieszeni? Nie ma gdzie parkować !!!!! Ostatnia akcja policji w naszym mieście (10.01.2018) dala niezly wynik w liczbie mandatow za zle parkowanie, bo jest brak parkingów !!!! Pozdrawiam

Pozostałe