×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

W tczewskiej stoczni trupy lecą z szaf? Prokuratura, skarbówka i... inwestor zainteresowany zakupem majątku

  • 12.01.2018, 08:51
  • Karol Uliczny
W tczewskiej stoczni trupy lecą z szaf? Prokuratura, skarbówka i... inwestor zainteresowany zakupem majątku
Podziel się:
Oceń:
- Wziąłem sobie za punkt honoru, by uratować zakład. Nie wiedziałem jednak co mnie tu spotka – mówi Krzysztof Pieczewski, od 2016 r. prezes Admiral Boats, spółki będącej właścicielem tczewskiej stoczni rzecznej. Od lipca 2016 r. w spółce trwają kontrole służb skarbowych i nie tylko, których wyniki zapewne zostaną opublikowane po ich zakończeniu. W niektórych aspektach toczą się również postępowania prokuratorskie.

- Ze sprawozdań finansowych spółki wynika, że momencie pańskiego powołania do zarządu, firma znajdowała się w bardzo złej kondycji finansowej. Od tamtego czasu zmieniło się wiele. Zrezygnował prezes oraz jego zastępca, a po kolejnym roku spółka złożyła wniosek o upadłość. Co dalej z tczewską stocznią?

- Wziąłem sobie za punkt honoru, by uratować zakład. Nie wiedziałem jednak co mnie tu spotka. Od lipca 2016 r. w spółce trwają kontrole służb skarbowych i nie tylko, których wyniki zapewne zostaną opublikowane po ich zakończeniu. W niektórych aspektach toczą się również postepowania prokuratorskie. Zawiadomienie do prokuratury dotyczy nieprawidłowości w prowadzeniu ewidencji środków trwałych w budowie. Dodatkowo zostały rozszerzone przez prokuraturę o nieprawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Potrzebowałem dwunastu miesięcy, by nabrać pewności, że nie ma innej możliwości jak zawiadomienie organów ścigania. Proszę sobie wyobrazić miny głównych akcjonariuszy, którzy licząc na zyski za 2015 r., już po dwóch tygodniach mojej działalności w spółce, otrzymali informację, że czystej straty jest ok. 7 mln zł. Dostali także informację, że aktywa ulokowane w należnościach budzą moje wątpliwości w blisko 100 proc.

- Trzeba było pozamykać sprawy z przeszłości, by myśleć o przyszłości?

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Nie było żadnej szansy, by spółka mogła produkować rentowanie, bez wyczyszczenia przeszłości. To czyszczenie miało się odbyć m.in. za pomocą cesji należności oraz wykonania umowy inwestycyjnej dotyczącej objęcia  emisji akcji, które pozwoliłyby zakończyć zapowiadane inwestycje, na które spółka pobrała kredyty oraz wyprowadzić produkcję na poziom pozwalający na obsługę zadłużenia. A tak naprawdę, od 2013 r. zmieniło się tu niewiele. Jedyny budynek, który spełnia obecne wymagania, to ten który udało się wyremontować w 2016 r. Postawiłem w 2016 r. niezbędny warunek do tego, by w ogóle myśleć o uratowaniu zakładu. On nie został spełniony, w związku z czym pojawił się wniosek o ogłoszeniu upadłości. Ale nie na zasadzie - składam wniosek, rezygnację i koniec. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K.
K. 19.01.2018, 08:21
Nie wiedzieć czemu Gazeta kreuje temat, którym uderza w osoby publiczne nie mające nic wspólnego z obecnym stanem tej konkretnej firmy. Pan prezes natomiast nie powinien robić z siebie honorowego rycerza praworządności, bo to żaden atut w biznesie. O jego kwalifikacjach świadczą wyniki firmy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wsiada na dziurawy okręt, chyba że ma specyficzne zadanie , co bardziej wygląda na politykę nie biznes.
poczkaj Karol
poczkaj Karol 16.01.2018, 13:26
Może dowiemy się kto do takiej sytuacji doprowadził....

http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1613791
Karol Podwórkowy
Karol Podwórkowy 16.01.2018, 10:26
Co to za prezes, który leci do lokalnej gazetki na skargę na swoją firmę? Jest takie powiedzenie: "G.wno pływać nie umiało, mówiło, że woda rzadka", pasuje do tego prezesa jak ulał.
OH KAROL
OH KAROL 18.01.2018, 17:13
Niezależne sądy niech się zajmą tą sprawą nie patrzcie na to ,że pan K.S. A.B. W.K i pan K.P. podobno fachowiec ,który przez dwa lata zadłużał firmę nie zgłaszając upadłości wcześniej to jest 40mln zł i co zamieść pod dywan. Za batonika zrobią ci sprawę.

Pozostałe