czwartek, 28 marca 2024 14:31

Gonili i dopadli Sokoła. Niesamowita pogoń Decki Pelplin w II połowie meczu

W meczu 16. kolejki II ligi podopieczni trenera Przemysława Bielińskiego i jego grającego asystenta Bartosza Sarzały z Decki Pelplin w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie zwyciężyli Sokoła Międzychód 61:53 (11:15, 7:22, 20:9, 23:7).
Decka (w białych spodenkach) ograła Sokoła po emocjonującej końcówce.

Lepiej pojedynek zaczęli przyjezdni. Po dwóch kwartach prowadzili 37:18. Zanosiło się więc na drugą porażkę Decki w tym sezonie. Goście lepiej zaczęli też spotkanie po zmianie stron: prowadzili różnicą 26 pkt. I wówczas nastąpił przełom. Gospodarze powoli, acz sukcesywnie zaczęli zmniejszać straty i w efekcie drugą połowę spotkania wygrali różnicą 27 pkt., a cały mecz 61:53.

W drużynie Decki występowali: Bartosz Sarzało (zdobył 15 pkt), Jędrzej Szymański 12, Sławomir Sikora 10, Marcin Chudy 10, Karol Majchrzak 9, Krystian Reszka 3, Paweł Muntowski 2 oraz Paweł Ebertowski, Paweł Kowalczuk, Tristan Baliński, Patryk Smugała, Paweł Leszczyński i Adrian Góralczyk.

W innych spotkaniach tej kolejki padły następujące rezultaty: Basket Suchy Las - Obra Kościan 64:97, Stomil Olsztyn - SMS PZKosz Władysławowo 70:74, Politechnika Gdańska - Tarnovia Tarnowo 65:52, Domino Inowrocław - Trefl II Sopot 88:59, Asseco AMW II Gdynia - MKK Gniezno 86:83.

W najbliższy weekend drużyny stoczą 17. serię pojedynków. Decka w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Królowej Marysieńki w Tczewie w sobotę o godz. 18.30 podejmie Tarnovię Tarnowo Podgórne.