Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

„Góra Grosza” w SP 1 zakończona sukcesem. Zebrali prawie 22 kg monet!

  • 11.01.2018, 08:10
  • gniew.pl
„Góra Grosza” w SP 1 zakończona sukcesem. Zebrali prawie 22 kg monet! Fot. gniew.pl
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie dobiegła końca XVIII akcja Góra Grosza. Najpierw monety zbierano do puszek, a później liczono je - grosz do grosza. Tym razem uzbierało się aż 597,82 zł.

Cała kwota (ważąca prawie 22 kg) została zapakowana w szkolnej świetlicy, a potem zaniesiona przez dzielnych mężczyzn z klasy VIa na pocztę.

Linia 50 Arriva przedłużona do Gdańsk Politechnika
Linia 50 Arriva przedłużona do Gdańsk Politechnika
Linia 50 Arriva przedłużona do Gdańsk Politechnika

Społeczność szkolna dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia powyższej sumy, a w szczególności Jakubowi i Agnieszce Strelau, którzy przynieśli i przekazali na Górę Grosza ogromny słoik z uzbieranymi przez siebie monetami (prawie 10 kg), w którym było ponad 230 zł. Podziękowania kierowane są również do tych, którzy zbierali pieniążki, w pocie czoła liczyli je, a także pakowali. Gdyby nie pomoc tylu dobrych ludzi, akcja na pewno nie przebiegłaby tak sprawnie.

Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
 

gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe