×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Pelplińscy radni uchwałą ustanowili 2018 r. Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin

  • 9.01.2018, 07:49
  • pelplin.pl
Pelplińscy radni uchwałą ustanowili 2018 r. Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin pelplin.pl
Podziel się:
Oceń:
Zgodnie z przyjętą przez radnych Rady Miejskiej w Pelplinie uchwałą, rok 2018 został ustanowiony Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin.

W świadomości zbiorowej Polaków, Święto Niepodległości funkcjonuje jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii. Dlatego też, przypadające w 2018 roku, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania tego radosnego Jubileuszu w jedności i pojednaniu oraz zachętą do budowania wspólnej przyszłości.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Samorząd gminy chcąc upamiętnić pokolenia Polaków, którzy wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym, gospodarczym i społecznym stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa, postanowił o ustanowieniu roku 2018 – Rokiem Polski Niepodległej. W ten sposób chce zachęcić społeczność lokalną do szerzenia takich wartości jak: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Jednocześnie Rok Polski Niepodległej ma sprzyjać podejmowaniu działań o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym, przygotowujących do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej i regionalnej.

pelplin.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe