Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pelplińscy radni uchwałą ustanowili 2018 r. Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin

  • 9.01.2018, 07:49
  • pelplin.pl
Pelplińscy radni uchwałą ustanowili 2018 r. Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin pelplin.pl
Zgodnie z przyjętą przez radnych Rady Miejskiej w Pelplinie uchwałą, rok 2018 został ustanowiony Rokiem Polski Niepodległej w Gminie Pelplin.

W świadomości zbiorowej Polaków, Święto Niepodległości funkcjonuje jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii. Dlatego też, przypadające w 2018 roku, stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania tego radosnego Jubileuszu w jedności i pojednaniu oraz zachętą do budowania wspólnej przyszłości.

Samorząd gminy chcąc upamiętnić pokolenia Polaków, którzy wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym, gospodarczym i społecznym stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa, postanowił o ustanowieniu roku 2018 – Rokiem Polski Niepodległej. W ten sposób chce zachęcić społeczność lokalną do szerzenia takich wartości jak: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Jednocześnie Rok Polski Niepodległej ma sprzyjać podejmowaniu działań o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym, przygotowujących do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej i regionalnej.

pelplin.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe