×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Pobił i okradł 56-letnią tczewiankę. Miał pecha - naciął się na policjantów w cywilu

  • 8.01.2018, 15:38 (aktualizacja 08.01.2018 15:57)
  • KPP Tczew
Pobił i okradł 56-letnią tczewiankę. Miał pecha - naciął się na policjantów w cywilu KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 27–letni tczewianin podejrzany o przestępstwo rozboju i kradzieży. Policjanci przyjmujący zgłoszenie rozboju ustalili, że sprawca napadł na kobietę, a następnie zrabował jej torebkę. Wracający po służbie policjant zauważył osobę odpowiadającą rysopisowi sprawcy. Powiadomieni stróże prawa zatrzymali 27-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem dotyczącym kradzieży. 27-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży, które popełnił w warunkach recydywy.

W miniony piątek (5 stycznia br.) po godzinie 5.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozboju, do którego doszło chwilę wcześniej na ulicy Wierzbowej. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzoną 56-latką ustalili rysopis sprawcy oraz przebieg zdarzenia. Dyżurujący funkcjonariusz natychmiast przekazał komunikat o przestępstwie i wyglądzie sprawcy policjantom patrolującym miasto. Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili, że sprawca napadu przewrócił i pobił mieszkankę Tczewa, a następnie wyrwał jej z rąk torebkę. Policjant wracający po służbie do domu na jednej z ulic w Tczewie zauważył idącego chodnikiem mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi sprawcy napadu. Wezwani na miejsce stróże prawa zatrzymali 27-latka, który jak się okazało miał przy sobie zrabowaną torebkę. Mundurowi odzyskali również telefon komórkowy, dokumenty oraz pieniądze, które straciła w tym zdarzeniu pokrzywdzona. 

Podczas przeszukania tczewianina okazało się, że miał przy sobie telefon, który w policyjnej bazie widniał jako kradziony. Policjanci przyjmujący zawiadomienie w tej sprawie ustalili, że sprawca ukradł portfel z dokumentami oraz telefon komórkowy powodując starty ponad 2 tys. złotych. Okazało się, że zatrzymany 27-latek również miał związek z tym przestępstwem. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do policyjnego aresztu. 

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży, które jak się okazało popełnił w warunkach recydywy. Po przedstawionych zarzutach mieszkaniec Tczewa trafił przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe