×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Terror w jednym z mieszkań w Tczewie. W Nowy Rok groził nożem własnej rodzinie

  • 4.01.2018, 12:35
  • KPP Tczew
Terror w jednym z mieszkań w Tczewie. W Nowy Rok groził nożem własnej rodzinie KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-latkowi zatrzymanemu w poniedziałek przez tczewskich policjantów. Sprawca podczas awantury domowej wymachując nożem groził wszystkim członkom rodziny pozbawieniem życia. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 37-latkowi zarzuty dotyczące znęcania i gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

W noworoczny poniedziałek o godz. 19.45 oficer dyżurny tczewskiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z mieszkań miało dojść do awantury domowej. Przyjmujący zgłoszenie policjant wysłał na miejsce patrol interwencyjny.

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew

- Mundurowi w rozmowie ze zgłaszającą dowiedzieli się, że jej nietrzeźwy mąż wszczął awanturę i wymachując nożem groził wszystkim członkom rodziny pozbawieniem życia - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Dodatkowo okazało się, że mężczyzna stosuje przemoc domową od dłuższego czasu, dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. 

Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić dwa zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodziną oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres jednego roku. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym jak przemoc wobec innych osób.

KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe