wtorek, 23 kwietnia 2024 21:11

W niedzielę Decka Pelplin utrzyma fotel lidera?

Trenujący w Tczewie drugoligowi koszykarze Decki Pelplin ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie.

Podopieczni trenera Przemysława Bielińskiego i jego grającego asystenta Bartosza Sarzały do minionego weekendu byli jedyną drużyną w II lidze z kompletem zwycięstw (wygrali 11 pojedynków z rzędu). Miana tego pozbawili ich koszykarze rezerw sopockiego Trefla. W Hali Sportowej 100-lecia Sopotu gospodarze pokonali pelplinian 65:57 (10:7, 20:10, 25:14, 10:25). Miejscowi dominowali przez trzy kwarty. Do ostatniej przystępowali więc z przewagą 24 punktów. Ale pelplinianie nie dawali za wygraną. W IV kwarcie zmniejszyli dystans do 3 punktów. W emocjonującej końcówce gospodarze ponownie byli skuteczniejsi, zdobyli kilka punktów z rzędu i pokonali Deckę 65:57.

W peplińskiej drużynie występowali: Bartosz Sarzało (zdobył 18 pkt), Jędrzej Szymański (14), Marcin Chudy (14), Sławomir Sikora (4), Tristan Baliński (3), Paweł Ebertowski (3), Patryk Smugała (1) oraz Paweł Muntowski i Krystian Reszka.

W innych spotkaniach 12. kolejki padły następujące rezultaty: Asseco II Gdynia - Politechnika Gdańska 86:71, Obra Kościan - Sokół Międzychód 74:56, Domino Inowrocław - Gryf Goleniów 91:60, AZS Toruń - Tarnovia Tarnowo 75:73, SMS Władysławowo - Basket Suchy Las 72:79. Mecz Stomil Olsztyn - MKK Gniezno został przełożony na 30.06.2018.

Decka Pelplin mimo porażki z rezerwami sopockiego Trefla utrzymała fotel lidera. Czy go utrzyma po kolejnym pojedynku przekonamy się już w najbliższą niedzielę w Tczewie. Team trenera Przemysława Bielińskiego i jego grającego asystenta Bartosza Sarzały o godz. 20 w hali sportowej II LO przy ul. Królowej Marysieńki w Tczewie zmierzy się z wiceliderem, Asseco II Gdynia.