×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Zwycięzca przedwyborczej sondy Gazety Tczewskiej - z PKP Cargo na prezydenta Tczewa?

  • 7.12.2017, 08:36
  • Karol Uliczny
Zwycięzca przedwyborczej sondy Gazety Tczewskiej - z PKP Cargo na prezydenta Tczewa?
Podziel się:
Oceń:
Maciej Libiszewski zwycięzcą pierwszej przedwyborczej sondy przeprowadzonej na stronie tczewska.pl! Kandydat na kandydata w przyszłorocznych wyborach samorządowych zostawił w pokonanym polu m.in. Adama Kucharka i Bartłomieja Kulasa, którzy z kolei zdystansowali pozostałych dziewięciu lokalnych polityków. Miesiąc temu nikt nie myślał o nich w kontekście walki o najważniejsze stanowisko w Tczewie. Czy dzięki akcji GT poznaliśmy nowych pretendentów do fotela?

Do tej pory start w wyborach potwierdził Witold Sosnowski. W listopadzie do grona murowanych kandydatów można było dopisać co najwyżej Mirosława Pobłockiego. Od 3 grudnia, daty zakończenia głosowania, lista potencjalnych wyborczych nazwisk zdecydowanie się wydłużyła. Wraz z ogłoszeniem sondy podkreślaliśmy, że celem przedwyborczej zabawy jest nie tyle zestawienie realnych kandydatów (których nawet jeszcze nie znamy), co pokazanie poparcia dla obecnych samorządowców oraz ambitnych działaczy z aspiracjami zmieniania swojej małej ojczyzny. Po ogłoszeniu sondażu rozdzwonił się nasz redakcyjny telefony, głównie z pytaniami: „skąd takie, a nie inne nazwiska”. Jak widać, typy okazały się strzałem w „10”. I nieźle zamieszały środowisku tczewskich działaczy.

„W ciągu tygodnia wszystko się wyjaśni”

Po pierwszym tygodniu na czoło stawki wysforował się Bartłomiej Kulas - członek KOD-u, były tczewski radny. Gdy większość obserwatorów pukała się w głowę, sam zainteresowany omal nie zapowiedział na łamach GT kandydowania na prezydenta Tczewa! Przyznał, że poinformował o sondzie swoich fejsbukowych znajomych, ale skala poparcie przerosła oczekiwania.

- W związku z wynikami na serio zacząłem zastanawiać się nad kandydowaniem. Nie mogę jednak udzielić odpowiedzi z jednego prostego powodu: nie podjąłem jeszcze decyzji. Natomiast każda odpowiedź byłaby zła. Gdybym powiedział, że nie wystartuje, praktycznie zamknąłbym sobie drogę do zmiany tej decyzji. Z kolei gdybym już dziś zadeklarował, że wystartuję, „jedyny słuszny prezydent” tego miasta, rzuciłby wszystkie siły, żeby już na wstępie maksymalnie mnie osłabić – atakował obecnego włodarza Bartłomiej Kulas.

Szybko uzyskana przewaga zaczęła topnieć na rzecz Adama Kucharka, który wyraźnie zaznaczył chęć wygrania przedwyborczego plebiscytu popularności. Ten kto myślał o politycznej śmierci radnego powiatowego po wystąpieniu z PO, musi zrewidować swoje poglądy. Czy po mobilizacji zwolenników i wyniku, który uzyskał (1492 głosy), ktokolwiek jeszcze wierzy, że zawiesił samorządową teczkę na przysłowiowym kołku?

- Jestem w trakcie wyboru kierunku, w którym pójdę – mówi Adam Kucharek. - Jako grupa, która odeszła z PO, mamy zaproszenie od jednej partii i jednego stowarzyszenia. W przeciągu tygodnia, dwóch, wszystko się wyjaśni. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?????
????? 8.12.2017, 21:21
Kup LAJKI PL. Tak to niestety działa sondaż? Tylko czy wiarygodny?
Gość
Gość 8.12.2017, 21:13
Kto to PAN LUbiszewski?
Kris
Kris 7.12.2017, 15:13
Zenada. A co ten Pan zrobil w Tczewie? Mieszka od 20 lat w Warszawie i tam bierze dobre pieniadze. Ostatnio za ...dobrej zmiany 1.2 mln zl rocznie pensji i innych wplywów. Polecam ciekawą lekturę w google .
Szczęść Boże
Szczęść Boże 7.12.2017, 14:33
Pan Libiszewski to ładny mężczyzna jest,pasował by do prezydenckiego fotela do mebli też
Alex
Alex 7.12.2017, 13:18
czlowiek widmo, ktorego w tczewie nikt nie zna wygrał sonde. Tia... dzis nie prima aprilis. nie ma to jak manipulacja pisowskiego srodowiska, ktora ma pokazac poparcie dla czlowieka, ktorego nikt nie zna.
Mar
Mar 7.12.2017, 11:49
Mnie interesuje co Pan Libiszewski na wynik. Redakcjo , proszę o informację..

Pozostałe