×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

114 zgłoszeń do mapy zagrożeń tylko w ciągu miesiąca. Na co najczęściej skarżą mieszkańcy?

  • 6.12.2017, 12:48
  • KPP Tczew
114 zgłoszeń do mapy zagrożeń tylko w ciągu miesiąca. Na co najczęściej skarżą mieszkańcy? KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Tczewscy mundurowi w zeszłym miesiącu odnotowali 114 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które miały dotyczyć niepożądanych zachowań. Jak widać to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.

Od początku tego roku mieszkańcy powiatu tczewskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dodali już 1600 punktów, w których miały występować potencjalne zagrożenia. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Jak widać wprowadzenie tego narzedzia uaktywniła również mieszkańców, którzy chętnie, interaktywnie współpracują z funkcjonariuszami. W listopadzie br. policjanci w powiecie tczewskim odnotowali 114 zgłoszeń. Najwięcej z nich, bo aż 70 dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Większość zgłoszeń dotyczyła nieprawidłowego parkowania. 44 nowe zgłoszenia w zeszłym miesiącu dotyczyły zgłoszeń porządkowych, z których najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Weryfikacją zajmują się policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi. Stróże prawa mają 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone” jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia. Potwierdzone zgłoszenia policjanci obejmują nadzorem. Pamiętajmy aby w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji policjantów należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe