×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

O włos od czołówki z radiowozem! Kto winien zajścia na drodze?

  • 6.12.2017, 07:23
  • red.
O włos od czołówki z radiowozem! Kto winien zajścia na drodze? YouTube
Podziel się:
Oceń:
Było mgliste przedpołudnie. Na drodze wojewódzkiej nr 222, pomiędzy Pelplinem a Starogardem Gdańskim, doszło do niebezpiecznego incydentu, który zarejestrowała kamera zamieszczona w jednym z pojazdów. Samochód osobowy dosłownie o włos minął się z radiowozem, który wyprzedzał samochód dostawczy.

Zdarzenie to miało miejsce w piątek, 10 listopada ok. godz. 10.30. Wideo przedstawia pędzący radiowóz, który wyprzedza auto dostawcze. Kierowca osobówki zjeżdża do prawej krawędzi i o kilka centymetrów mija policjantów. Trzeba jednak nadmienić, że radiowóz miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe w momencie wyprzedzania, co sprawiło, że był pojazdem uprzywilejowanym. Uważnie obserwując nagranie można zauważyć, że policjant prowadzący radiowóz daje wyraźne sygnały światłami drogowymi kierowcy z naprzeciwka, aby zjechał lub zwolnił, ustępując miejsca.

Wysoki krawężnik i nierówne pobocze
Nagranie trafiło do sieci. Pod filmem rozpętała się zagorzała dyskusja. Jedni twierdzą, że samochód nie ma włączonych sygnałów i powoduje bardzo duże zagrożenie, inni że winny jest kierowca osobówki, który nie zwalnia, a dopiero w ostatnim momencie lekko odbija na pobocze.
- Proszę również zwrócić uwagę na pozostałych uczestników ruchu, zachowali się o wiele gorzej niż nagrywający. Samochód ciężarowy, który był wyprzedzany, nie zjechał na pobocze ani nie zwolnił - pisze osoba, która zamieściła nagranie w internecie. - Autor przed zauważeniem wyprzedzającego radiowozu jechał z prędkością mniejszą, niż dozwolona w tym miejscu ze względu na gorsze warunki drogowe, a dodatkowo później zwolnił. Zjechał również do krawędzi jezdni tyle, ile było to możliwe - proszę zwrócić uwagę na bardzo wysoki krawężnik w tym miejscu i nierówne pobocze. Gwałtowne zjechanie na pobocze w tym momencie skończyłoby się prawdopodobnie w rowie lub uszkodzeniem auta – dodaje. (...)

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
V434
V434 11.12.2017, 10:22
Każdy z nas specjalizuje się w tym, co robi najlepiej. My też nie jesteśmy ekspertami we wszystkich dziedzinach, ale na pewno jesteśmy Profesjonalistami w budowie domów. Zadzwoń!! http://roslandomdesign.pl/

Pozostałe