Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Mieszkanka Tczewa obchodziła setne urodziny!

  • 4.12.2017, 15:34 (aktualizacja 04.12.2017 15:41)
  • (M.L., Urząd Miasta w Tczewie)
Mieszkanka Tczewa obchodziła setne urodziny! (M.L., Urząd Miasta w Tczewie)
Mieszkanka Tczewa – pani Maria Kortas obchodziła wczoraj (3 grudnia) setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedził prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Złożył życzenia i wręczył upominek.

Wiele serdeczności i zdrowia 100 –latce życzyli także Alina Kollwitz – Sobolewska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Anna Neumann, zastępca kierownika Inspektoratu ZUS w Tczewie. Po skończeniu stu lat przysługuje comiesięczne świadczenie honorowe, które wynosi 3 536 zł brutto. Stulatkowie i starsi otrzymują co miesiąc dwa świadczenia.

Maria Kortas urodziła się 3 grudnia 1917 r. w Gdańsku, od 1939 roku mieszka w Tczewie. Jej zainteresowaniem od dziecka było ogrodnictwo, natomiast w długie zimowe wieczory zajmowała się robótkami ręcznymi, haftowaniem obrazów. Uwielbiała czytać historyczne książki w języku polskim i niemieckim.

Szanowna jubilatka ma troje dzieci (w tym dwie córki i syna), sześcioro wnucząt i sześcioro prawnucząt. Pomimo upływu lat cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. Do dzisiaj potrafi czytać i pisać w języku niemieckim. Na pytanie o receptę na długowieczność odpowiada: nie przejmować się, cieszyć życiem i dużo pracować. Ma szczęśliwą rodzinę i to ona stanowi dla niej największą wartość. Dzień setnych urodzin był dla niej bardzo radosny, spędziła go w gronie rodziny i najbliższych.

W Tczewie mieszkają jeszcze trzy osoby w zbliżonym wieku – jeden z mieszkańców w maju br. skończył 101 lat, a dwie mieszkanki mają po 99 lat.

(M.L., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ufmytr
ufmytr 11.05.2018, 00:35
cdRayx tdptyggszhng, [url= http://fgewzvvntifj.com/]fgewzvvntifj[/url], [link= http://rcitoowhkggc.com/]rcitoowhkggc[/link], http://wvbgpuybfxat.com/
Ja
Ja 4.12.2017, 21:10
Wszystkiego dobrego.Zdrowka

Pozostałe