×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Najmłodsi mają nowy plac zabaw. Nowoczesny sprzęt na bulwarze

  • 4.12.2017, 06:28
  • (M.L., Urząd Miasta Tczew)
Najmłodsi mają nowy plac zabaw. Nowoczesny sprzęt na bulwarze (M.L., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
Na Bulwarze Nadwiślańskim powstało nowe miejsce do zabawy dla najmłodszych. To plac zabaw przygotowany i dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Dzięki takiemu placu zabaw będzie możliwa integracja osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. To miejsce daje poczucie przynależności do grupy oraz aktywny kontakt z rówieśnikami, zmienia spojrzenie na problem oraz przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

Pierwsza część zadania rozpoczęła się latem i dotyczyła dostawy oraz montażu urządzeń zabawowych dla wyposażenia placu zabaw w ramach budżetu obywatelskiego. Nowy zestaw zabawowy jungle składa się z kilku wież, zestawu wspinaczkowego - piramida oraz huśtawek, na kwotę ok. 120 tys. zł.

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew

Drugi etap modernizacji dotyczył budowy placu zabaw oraz wykonania nawierzchni bezpiecznej, którą sfinansował Zakład Usług Komunalnych. Przedmiotem zamówienia było wykonanie nawierzchni stref bezpieczeństwa dla urządzeń zabawowych oraz dostawa wraz z montażem: huśtawki z siedziskiem typu „Bocianie gniazdo”, karuzeli platformowej i piaskownicy integracyjnej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych,  dwóch bujaków sprężynowych, piaskownicy sześciokątnej, trzech huśtawek, w tym jednej pojedynczej dla osób niepełnosprawnych. Podłoże zostało wykonane ze sztucznej poliuretanowej nawierzchni bezpiecznej, odpornej na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. Nawierzchnia przygotowana jest tak, aby bez problemu poruszały się na niej wózki inwalidzkie. Dookoła terenu ustawiono ławeczki, które umożliwią wypoczynek rodzicom, których pociechy bawią się na placu zabaw.  Zadanie to wykonała firma Bol- Trans Sp. z o.o. Sp. k. na kwotę ponad 310 tys. zł. Place zabaw bez barier stają się coraz bardziej pożądane, są to urządzenia dla wszystkich dzieci, a także dla dzieci o obniżonej sprawności ruchowej.

W przyszłym roku Zakład Usług Komunalnych planuje dalszą rozbudowę placu zabaw o interaktywne tablice edukacyjne. W miejscu, na którym znajdują się huśtawki, ma zostać wykonana  nawierzchnia bezpieczna.

(M.L., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe