Niedziela, 17.12.2017, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Dramatyczna sytuacja rodziny. Chora na raka 31-latka z Nowej Cerkwi, wychowuje czwórkę dzieci na 17 mkw.

  • 1.12.2017, 11:48
  • (MW)
Dramatyczna sytuacja rodziny. Chora na raka 31-latka z Nowej Cerkwi, wychowuje czwórkę dzieci na 17 mkw. (MW) Fatalne warunki mieszkaniowe, to oprócz choroby, główny problem rodziny.
Katarzyna Tobiańska na co dzień mieszka w maleńkim lokalu komunalnym o pow. 17 mkw. - bez łazienki i oddzielnej kuchni. Pięcioosobowa rodzina boryka się z niedostatkiem, brakiem perspektyw i chorobą matki dzieci.

Do redakcji GT zadzwoniła pracownica morzeszczyńskiego GOPS-u. Nie wie już w jaki sposób może pomóc rodzinie. Poprosiła o nagłośnienie problemu z jakim boryka się mieszkanka Nowej Cerkwi, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci. Fatalne warunki mieszkaniowe i choroba, to za wiele dla 31-letniej kobiety. Pracownicy jak i wójt znają jej sytuację, jednak środki jakie posiadają są zbyt skromne, by zaleźć lepsze mieszkanie - bez zagrzybionych ścian oraz z łazienką. Sytuację pogarsza choroba kobiety. Po urodzeniu najmłodszego dziecka lekarze stwierdzili u niej raka szyjki macicy. Matka boi się o przyszłość pociech. Nie chce, by tak jak ona, trafiły do domu dziecka.


Szkoła życia od najmłodszych lat
Mieszkanka Nowej Cerkwi wieku 10 lat straciła ukochaną mamę. Wraz z czwórką rodzeństwa trafiła do domu dziecka, w którym przebywała przez dwa lata. Sytuacja poprawiła się na chwilę, kiedy ojciec odzyskał prawo do opieki. Niestety sielanka nie trwała długo. Po dwóch latach znowu zawitała w domu dziecka. Tym razem już do pełnoletności. Po ukończeniu 18 lat została sama bez wsparcia i dachu nad głową. Dzięki pieniądzom jakie otrzymywała przez okres pobytu, wynajęła pokój. Czar jednak prysł, nastała nowa rzeczywistość, bez pracy i pieniędzy. Po kilku miesiącach zaszła w ciążę. Kobieta pomieszkiwała w różnych miejscach. Niestety partner odszedł i została sama z dzieckiem. Nie traciła nadziei, że kiedyś los się odmieni. Kiedy poznała swojego późniejszego męża, pomyślała, że uda się jej założyć normalny dom. Małżeństwo otrzymało mieszkanie komunalne w gm. Morzeszczyn, z której pochodzi 31-latka. Jednak po kilku latach zaczęło przechodzić kryzys.
(...)



Nr konta, na który można wpłacać pieniądze, by pomóc rodzinie Nowej Cerkwi:

Bank Spółdzielczy nr: 14 8342 0009 2100 7987 3000 0001
Z dopiskiem: Dla Katarzyny Tobiańskiej

(MW)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Degrengolada
Degrengolada 2 dni temu, 17:43
Sądząc po plusach i minusach w komentarzach to mamy już bardzo zdemoralizowane społeczeństwo pozbawione ludzkich odruchów i współczucia.
Wstyd mi, że do takich czasów dożyliśmy, gdzie papier ma większą wartość od życia człowieka
genorm
genorm 2 dni temu, 17:22
Jaki rząd taka pomoc,dali 500 na dziecko i myślą że po problemie bo i tak na ten nierząd zagłosują.Dziadostwo,przykro mi>.
...
... 6.12.2017, 14:14
Co do rodziny Kasi to brak slow. Dziewczyna radzi sobie jak moze. Jest dzielna i choc sytuacja z jej zdrowiem nie jest kolorowa to daje rade. Co do mieszkania hmm. nie jest to lokum dla licznej rodziny, Władze gminytu powinni stanać na rzęsach aby Kasi jej dzieciom pomoc.
Tosia
Tosia 5.12.2017, 08:17
NAGLOSNIAC W TV...ZARAZ WSZYSTKO BEDA MIELI.A urzednicy to tylko grzeja *** kase biora za ich lenitwo.Gdy chciel cos by zrobili pijaki maja duze mieszkania a takiemu co potrzebuja nie dadza...
Citrix
Citrix 2.12.2017, 22:13
Poda ktoś adres. Jakies namiary. Trzeba pomoc świeta za pasem.
Oburzony
Oburzony 2.12.2017, 20:22
Szkoda dzieci bo one najbardziej odczuwają trudną sytuację rodziny.Dobrze ,ze jest 500+
i inne zasiłki z pomocy społecznej ,ktore ta rodzina otrzymuje.
Najbardziej bulwersuje mnie wypowiedz pracownicy socjalnej z Gopsu cyt. "nie wie jak moze pomoc tej rodzinie " ?
Coż to ma znaczyć ,ze gmina i pan wójt nie mają pomysłu na rozwiązanie tego problemu?
To wstyd ,żeby samorząd nie znalazł lepszego lokum ? Nikt mi nie wmówi ,ze gmina nie ma pieniędzy.... A jak już to ma rezerwę finansową.
Kto chce i moze to jak najbardziej niech pomaga ,ale nie znaczy to ,ze ma wyręczać gminę z jej obowiązku.
Wstyd dla wojta.
Anonim
Anonim 1.12.2017, 21:05
Kasię znam osobiście, wychowałam się z nią w DD . Wiedziałam o chorobie ale nie wiedziałam że tak źle się jej powodzi :/ a gminą czemu nie chce jej pomóc? Powinna dostać większe mieszkanie a nie gniezdzic się na takim metrażu :/ urzędnicy wezmą sobie do kieszeni ale potrzebujących najlepiej olac ???? taki kraj
Andrzej
Andrzej 2.12.2017, 03:09
W Gminie Morzeszczyn /czytaj UG/ nikt się tym nawet nie przejmie,, Dla ludzi pracujących w UG / czytaj rodziny/ liczą się tylko swoi, Może w końcu ktoś /czytaj Prokurator/ się przyjrzy temu co od kilkunastu lat wyprawiają władze tej Gminy. Proszę pomóżmy tej rodzinie My, Tu naprawdę potrzebna jest pomoc i to taka bardzo bezinteresowna
Kasia36
Kasia36 1.12.2017, 21:01
To ze ktos ma 4 dzieci to nie znaczy ze trzeba go przekreslac czy tez obrazac.Nie kazdy ma kolorowe zycie a ilosc dzieci nie swiadczy o czlowieku tylko o milosci do nich.Rodzina jest w naprawde trudnej sytuacji i slowa krytyki w niczym nie pomoga,jedynie sprawia matce dzieci przykrosc.Tu jest potrzebne dobre slowo i jakakolwiek pomoc a nie pisanie glupot.Pozdrawiam
anonim
anonim 2.12.2017, 16:56
o miłości? nie sądzę, jeśli ktoś myśli o swoich dzieciach to myśli również o ich wychowaniu i zapewnieniu godnych warunków. Zrobić/ urodzić dziecko to nie wszystko... jak nie ma się warunków do wychowania, wykształcenia dzieci i to 4 to można było się ograniczyć do 1 i jednemu dziecku zapewnić wykształcenie i dobrą sytuacje bytową.
Anonim
Anonim 4.12.2017, 22:14
Ciebie miał kto nauczyć życia jej nie .od 10 tego roku życia musiała sama sobie radzić i zastanów się co piszesz
anonimmm
anonimmm 5.12.2017, 22:13
sama radzić? są wychowawcy w DD, nie przesadzajmy. Poza tym nie żyjemy w średniowieczu.
Zbiorka
Zbiorka 1.12.2017, 20:23
Bardzo prosze o namiar na rodzine, chetnie zawioze podarunki. Juz kombinuje jakas zbiorke ale potrzebuje adres i kilka dodatkowych info o roz ubran dla dzieci i dla mamy. Kto pomoze jak nie my?
genorm
genorm 2 dni temu, 17:28
Pieniędzy mają dość,brakuje mieszkania,gdzie mieszkanie +?,do pisu trzeba się zapisać..
A.s.
A.s. 1.12.2017, 21:06
Znajdzie ją pan na Facebooku osobiscie.
Aa
Aa 1.12.2017, 19:50
Wszystko wszystkim ale czy ktoś jej kazał mieć 4 dzieci? Gdzie są ojcowie dzieci? Gdzie są alimenty? Nie wiedziała nic o zabezpieczeniach?
Emi
Emi 1.12.2017, 20:20
Glupich nie sieja, ciebie nie wiem skąd wzieli. Takie idiotyczne komentarze zostaw dla siebie. A co z alimentow ma postawic dom? Ty kretynie
Aa
Aa 2.12.2017, 16:52
Trzeba było się uczyć i chodzić do pracy, a nie dzieci robić. To by coś osiągnęła w życiu.
A.
A. 6.12.2017, 12:29
ale dzieciom trzeba pomóc, nikomu one nie zawiniły...
Olga 333
Olga 333 1.12.2017, 19:07
Biedna Dziewczyna jeśli możecie pomóżcie. Ja to zrobię w ramach możliwości. Ale zapytajcie też Wójta dlaczego zrezygnował ze ściągnięcia 2,2 mln zł należnych Gminie Morzeszczyn z tytułu nielegalnej wycinki drzew w Borkowie. Oj przydały by się pieniążki , nieprawda Panie Wójcie Panie były Sekretarzu, Pani Marzeno
Dżordż
Dżordż 2.12.2017, 21:29
A te drzewa były na terenie należącym do Gminy?
Janusz Jachlewski
Janusz Jachlewski 3.12.2017, 06:18
Drzewa były na prywatnej działce, ale naliczona kara należała się Gminie Morzeszczyn
Magda
Magda 1.12.2017, 18:11
Kasi trzeba naprawdę ona dużo wyczerpała
ADMIN
ADMIN 4.12.2017, 18:51
po pierwsze jest mieszkanie po ojcu w BORKOWIE to niech to wezmie jak by rodzina była zgodna ze sobą to by sobie pomagała kazdy jest chory i potrzebuje pomocy a gmina to powinna się wstydzić Panie Wójcie Laniecki sobie to tak ale ludziom pomóc to nie i pijakom to dawajcie jeszcze więcej bo oni na chlanie potrzebują i im się bardziej pomoc należy od takiej rodziny ,Z pozdrowieniami DLA GMINY MORZESZCZYN I PANA WÓJTA
Ktoś
Ktoś 14.12.2017, 22:40
Tak tak tu masz racje pomagaja komu chcą, a w rzeżęcinie to nawet jednym dach zrobili nowy już nie bede pisać po nazwiskach komu.
Nat
Nat 1.12.2017, 22:27
W jakim wieku są dzieci ?

Pozostałe