Niedziela, 17.12.2017, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Właściciel ubojni drobiu z Gniszewa z zarzutami! Świadomie zanieczyszczał rzekę?

  • 30.11.2017, 12:40 (aktualizacja 30.11.2017 12:55)
  • Karol Uliczny
Właściciel ubojni drobiu z Gniszewa z zarzutami! Świadomie zanieczyszczał rzekę?
Były mandaty, próby wstrzymywania działalności, teraz są prokuratorskie zarzuty. Właściciel ubojni drobiu z Gniszewa jest oskarżany o świadome i wielokrotne wprowadzanie do wód powierzchniowych ścieków przemysłowych.

O kontrowersjach wokół zakładu pisaliśmy wielokrotnie. Przez ostatnie lata mieszkańcy Gniszewa interweniowali na policji oraz w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, gdy woda w okolicznych rowach melioracyjnych zmieniała kolor i wydzielała nieprzyjemny zapach. Podejrzenia mieszkańców i inspektorów wzbudzała instalacja zakończona rurą, uchodzącą do rowu tuż za ogrodzeniem ubojni.

Szef firmy o swojej niewinności

Na łamach Gazety Tczewskiej, właściciel ubojni zapewniał, że nigdy świadomie nie wylewał do rowów melioracyjnych odpadów poprodukcyjnych procesu uboju kurcząt, a ewentualne nieprawidłowości i niekorzystne dla niego wyniki badań popranych próbek, wynikały z krótkotrwałych awarii.

- Na skutek działalności mojego zakładu nigdy nie doszło do spowodowania zanieczyszczenia środowiska rozumianego jako spowodowanie w nim jakiejkolwiek szkody.

Mimo zapewnień o uczciwych intencjach oraz spełnianiu wszelkich wymaganych norm i pozwoleń, przez ostatnie lata był wielokrotnie karany mandatami przez WIOŚ, Powiatowego Lekarza Weterynarii, a nawet Starostwo Powiatowe w Tczewie. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe